-
145 straipsniai šioje rubrikoje
-
"Microsoft" ketina pirkti "Discord"?
"Discord" yra bendravimo platforma gerai žinoma tarp įvairių žaidimų bei kt. susidomėjimų bendruomenių. Daugelis jos narių verčiau naudotų ją nei pirmųjų šalių alternatyvas kurias suteikia pačios žaidimų kompanijos kaip "Valve" (Counter Strike: Global Offensive) ar "Riot Games" (League of Legends, Valorant).
"Discord" kompanija neseniai paminėjo, jog yra atvira pasiūlymams. Pasak Bloomberg, "Microsoft" ketina pirkti "Discord" platformą už daugiau nei 10 milijardų JAV dolerių. Straipsnyje taip pat minima, jog bendravimo platforma turėjo panašių diskusijų praeityje su "Amazon" ir "Epic Games" kompanijomis.
Apart to, pati kompanija yra atskleidus jog ji nėra pelninga. Nepasaint to, praeitų metų gruodį platformą aktyviai naudojo virš 140 milijonų unikalių vartotojų, bei kompanijos vertinimas padvigubėjo iš 3.5 bilijonų dolerių birželyje iki 7 bilijonų dolerių lapkrityje. Daugiau informacijos apie platformos statistiką galite sužinoti paspaudę čia.
"Microsoft" kompanija įsigydama "Bethesda" išleido apie 7.5 bilijonų dolerių, mažiau nei pranešamas 10 bilijonų naujam bendravimo platformos įsigyjimui. Dėl platformos įsigyjimo galimai "kovoja" kelios kompanijos, tad galime tik spekuliuoti kuri kompanija nugalės finansiškai.
O gal bendravimo platforma atsisakys pasiūlymų ir tęs darbą? Ką manote jūs?
233.6k -
"Rekordinės" baudos pažeidėjams už neteisėta filmų atsisiuntimą iš linkomanija.net
Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą skirti pinigines baudas trims asmenims neteisėtai atsisiuntusiems ir platinusiems filmus iš autorių teises pažeidžiančios interneto svetainės linkomanija.net.
LRTK 2023 m. liepos 27 d. atliko stebėseną, kurios metu nustatė, kad interneto svetainėje linkomanija.net be autorių teisių sutikimo buvo neteisėtai atgamintas ir viešai skelbiamas autorių teisių saugomas audiovizualinis kūrinys – filmas „Tu mano deimantas“.
LRTK primena, kad 2023 m. liepos 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) pakeitimai, pagal kuriuos LRTK suteikti įgaliojimai ginti autorių teises ir gretutines teises taikant administracinę atsakomybę. Pagal ANK 122 straipsnio 1 dalį, neteisėtas autorių teisių ar gretutinių teisių objekto arba jų dalies viešas atlikimas, atgaminimas, viešas paskelbimas, įskaitant padarymą viešai prieinamo kompiuterių tinklais (internete) arba kitoks panaudojimas bet kokiais būdais ir priemonėmis nekomerciniais tikslais, užtraukia baudą nuo dviejų šimtų aštuoniasdešimt iki šešių šimtų eurų.
Tai pirmasis toks atvejis, kai LRTK taikė administracinę atsakomybę asmenims, kurie padarė autorių teisių pažeidimus internete.
Taip pat, 2023 m. rugpjūčio 30 d. LRTK priėmė sprendimą taikyti administracinę atsakomybę VšĮ „Neringa FM“ atsakingam asmeniui už neteisėtą muzikos kūrinių platinimą neringafm.lt interneto svetainėje. Pažymėtina, kad, neturint Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA išduotos licencinės sutarties, interneto svetainėje neringafm.lt buvo naudojami muzikos įrašai ir fonogramos. Tokia veikla taip pat yra neteisėta ir užtraukia administracinę atsakomybę pagal ANK 122 straipsnį.
Išnagrinėjusi visas aplinkybes, LRTK šiems pažeidėjams nusprendė skirti baudas – po 140 eurų.
11.4k -
„Counter-Strike 2“ pasaulio čempionas prie žaidimo praleido 20 000 valandų
Lietuva nuo šiol gali girtis ne tik krepšinio, bet ir elektroninio sporto talentais. Kaunietis Justinas Lekavičius tapo kompiuterinio žaidimo „Counter-Strike 2“ pasaulio čempionu, turnyro naudingiausiu žaidėju ir kartu su ukrainiečių komanda „NAVI“ pasidalijo pusės milijono dolerių vertės prizą. Į Lietuvą iš Kopenhagos, kur ir vyko turnyras, grįžęs čempionas norėtų, kad Lietuvoje e. sportas dar labiau išpopuliarėtų, pasakoja, kad norint laimėti aukščiausios klasės turnyrus reikia paaukoti daugybę žaidimo valandų. Daugiau video reportaže čia.
O gal ir Jūs buvote grįžimo sutikime?
Plačiau apie pergalę
01k -
„Discord“ uždraustas rusijoje
rusijos ryšių priežiūros tarnyba „Roskomnadzor“ antradienį paskelbė apie socialinių tinklų platformos „Discord“ uždraudimą šalyje. Sprendimas priimtas dėl įstatymų pažeidimų, susijusių su rusijos teisės aktuose numatytais reikalavimais, kurie skirti „pranešimų siuntimo teroristiniais ir ekstremistiniais tikslais prevencijai“. „Roskomnadzor“ pranešime teigiama, kad prieiga prie „Discord“ ribojama dėl šių teisės aktų pažeidimų.
Pastaraisiais metais Rusija dažnai reikalauja, kad užsienio platformos pašalintų turinį, kuris laikomas „neteisėtu“. Be to, už nurodymų nevykdymą platformoms skiriamos baudos.
2023 m. liepos mėnesį Maskvos teismas skyrė platformai „Discord“, kuri yra įsikūrusi JAV, 6 milijonų rublių (apie 56,4 tūkst. eurų) baudą už tai, kad nepašalino „neteisėto“ turinio. „Roskomnadzor“ teigia, kad bendrovė ignoravo šį sprendimą. Nors „Discord“ yra ypač populiarus tarp jaunimo, Rusijoje plačioji visuomenė šia platforma naudojasi kur kas mažiau nei, pavyzdžiui, „Telegram“.
Spalio 1 d. „Discord“ gavo nurodymus pašalinti beveik 1 000 vienetų turinio, tačiau jų neįvykdė. Tarnyba taip pat teigė, kad šią platformą aktyviai naudoja nusikaltėliai.
71.9k -
„Epic Games“ padavė ieškinį „Google“ ir „Samsung“
„Epic Games“, kūrėjai, atsakingi už „Fortnite“, pirmadienį paskelbė, kad pateikė ieškinį prieš „Google“ ir „Samsung“, kaltindami jas neteisėtu sąmokslu blokuoti konkurenciją „Samsung“ įrenginiuose.
Vadovas T. Sweeney teigė, kad ieškinys buvo pateiktas JAV federaliniame teisme Kalifornijoje, kur bendrovė pernai laimėjo ginčą su „Google“.
Sweeney nurodė, kad, prireikus, „Epic Games“ kreipsis ir į Europos bei Azijos institucijas, siekdamos užtikrinti vartotojų teisę pasirinkti.
Naujausiame ieškinyje akcentuojama „Samsung“ automatinio blokavimo funkcija, kuri, kaip tvirtina „Epic Games“, buvo sukurta bendradarbiaujant su „Google“.
Bendrovė sako, kad „Auto Blocker“ slaptai blokuoja naująją „Epic“ programėlių parduotuvę, sudarydama vartotojams sunkumų atsisiunčiant programėles iš trečiųjų šalių.
„Epic Games“ prašo teismo uždrausti tai, ką laiko antikonkurenciniu elgesiu, ir reikalauja, kad „Samsung“ pašalintų „Auto Blocker“ nustatymą kaip numatytąjį.
0810 -
„Facebook“ ir „Instagram“ prenumeratos be reklamos
„Meta“ pirmadienį paskelbė, kad nuo kito mėnesio „Facebook“ ir „Instagram“ naudotojai Europoje galės nusipirkti prenumeratą, leisiančią naudotis šiais socialiniais tinklais be jokios reklamos.
Įmonė teigė, kad Europos naudotojai galės užsiprenumeruoti paslaugą už 9,99 Eur per mėnesį internete arba 12,99 Eur „iOS“ ir „Android“ sistemose.
Prenumerata bus pradėta platinti lapkričio mėnesį, „Meta“ siekiant laikytis, kaip ji teigia, besikeičiančių Europos reglamentavimo taisyklių.
„Siekdami laikytis besikeičiančių Europos reglamentų, ES, EEE (Europos ekonominėje erdvėje) ir Šveicarijoje pristatome naują prenumeratos galimybę“, – sakoma pranešime.
Šį sprendimą „Meta“ priėmė po to, kai įsigaliojo virtinė griežtesnių Europos Sąjungos taisyklių, įskaitant Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR).
ES taisyklės kelia grėsmę didelėms „Meta“ pajamoms iš reklamos, nes jų tikslas – užkirsti kelią vartotojų duomenų naudojimui negavus sutikimo.
„Meta“ teigė, kad socialinių tinklų naudotojai ir toliau turės nemokamą prieigą prie platformų su reklama, tačiau paslaugą įsigijusių asmenų asmeninė informacija „nebus naudojama reklamai“.
Prenumeratą galės įsigyti tik 18 metų ir vyresni asmenys.
„Meta“ mano, kad šis žingsnis sumažins ES reguliavimo institucijų susirūpinimą dėl bendrovės duomenų rinkimo ir tikslinės reklamos.
„Galimybė žmonėms įsigyti prenumeratą be reklamos suderina Europos reguliavimo institucijų reikalavimus, suteikia naudotojams pasirinkimo galimybę ir leidžia „Meta“ toliau teikti paslaugas visiems ES, EEE ir Šveicarijos gyventojams“, – teigiama pranešime.
JAV technologijų bendrovė taip pat atkreipė dėmesį į Skaitmeninių rinkų aktą, pilnai įsigaliosiantį kitąmet.
Tokie technologijų gigantai kaip „Meta“ jau turi laikytis griežtesnių taisyklių pagal Skaitmeninių paslaugų aktą, kuriuo reikalaujama griežčiau kontroliuoti turinį internete.
„Gerbiame šių besikeičiančių Europos reglamentų dvasią ir tikslą ir esame pasiryžę jų laikytis“, – teigė „Meta“.
Šaltinis BNS
0957 -
„Game Wave Festival“ festivalis kviečia lietuvius prisijungti šį rudenį
“Game Wave Festival” festivalio datos pasikeitė, kad galėtų surengti “Nordic Game Discovery Content” konkurso didįjį finalą „Game Wave Festival“ (GWF) paskelbė naujas renginio datas.
Festivalis vyks lapkričio 28-29 dienomis Taline, Estijoje, Tallink Spa & Conference Hotel.
„Game Wave Festival“ taip pat didžiuojasi galėdamas surengti „Nordic Game Discovery Contest“ (NGDC) Baltijos šalių pusfinalius, vedančius iki NGDC didžiojo finalo.
„Pakeitėme konferencijos datas, nes gavome unikalią galimybę pirmą kartą Baltijos regione surengti NGDC VI sezono didįjį finalą“, – sako Latvijos technologijų centro valdybos pirmininkas Ints Viksna.
„Game Wave Festival“ – tai verslo, švietimo ir pramogų renginys žaidimų industrijos profesionalams ir megejams. Pirmą kartą jis sekmingai įvyko 2021 metų rugsėjį Jūrmaloje, Latvijoje, pritraukdamas dalyvius iš 25 šalių. „Game Wave Festival“ kuria smagią ir atpalaiduojančią atmosferą, kurią galima patirti ir kituose pasauliniuose ir regioniniuose žaidimų renginiuose. GWF yra pakankamai didelis, kad apžvelgtų pagrindines Šiaurės ir Baltijos regiono tendencijas, ir pakankamai mažas, kad skatintu glaudu bendravimą tarp dalyviu – draugystės, kurias užmegsite GWF, lydės jus visą gyvenimą.
Daugiau informacijos apie “Game Wave Festival” rasite čia: https://www.gamewave.eu/
11.2k -
„Google“ svarstė galimybę įsigyti „Epic Games“
2020 metų rugpjūčio mėnesį „Epic Games“ kompanija pradėjo ieškinį prieš „Apple“ dėl „monopolinės praktikos“ „App Store“ parduotuvėje. Vėliau tą pačią dieną įmonė ėmėsi teisinių veiksmų prieš „Google“. Nepaisant parduotuvių skirtumų ir to, ką jie leidžia, skundai iš esmės yra identiški: reikalaujama, jog programų kūrėjai pirkimus programoje apdorotų naudodamiesi savo vidinėmis mokėjimo sistemomis.
Tai yra labai svarbu, kadangi „Epic Games“ pergalė beveik neabejotinai sukeltų didmeninius „App Store“ ir „Google Play“ pakeitimus, kurie „Apple“ ir „Google“ kainuotų daug pinigų. Savaime aišku, jog nei viena įmonė to nenori. Pagal naujausia oficialią informaciją, kompanija „Google“ netgi svarsto galimybę įsigyti dalį ar visą „Epic Games“, jog pašalinti konkurenciją.
Generalinis „Epic Games“ kompanijos direktorius Tim Sweeney savo „Twitter“ paskyroje pareiškė - Jog jis apie šį „Google“ įmonės ketinimą sužinojo neperseniausiai dėl tuo metu vykusio teismo apsaugos nurodymu ir jis nežino, ar tai būtų ketinimas įsigyti kompaniją, ar priešiškas bandymas ją perimti.
01k -
„jL“ – esporto pasaulio taurės čempionas
Vienas garsiausių Lietuvos esporto žaidėjų Justinas „jL“ Lekavičius iškovojo įspūdingą karjeros pergalę. „Counter-Strike“ disciplinos profesionalas kartu su Ukrainos komanda „Natus Vincere“ tapo pasaulio taurės čempionais.
Tai buvo pirmasis pasaulio taurės turnyras žaidimo istorijoje, o jis vyko Saudo Arabijoje.
Lietuvio ekipa finale 2:1 (14:16, 13:6, 13:6) pranoko „G2“ komandą.
Pakeliui link finalo Ukrainos organizacija parbloškė tokias komandas kaip „Furia“, „Faze Clan“ ir „Mouz“.
Tai antrasis J. Lekavičiaus trofėjus vilkint „Natus Vincere“ marškinėlius. Šiais metais 24-erių lietuvis pasiekė pergalę Danijoje, kur vyko „PGL Major“ turnyras. Ten finale pergalė iškovota buvo rezultatu 2:1 prieš „Faze Clan“.
Turnyras Saudo Arabijoje sulaukė didelio futbolo žvaigždžių dėmesio. Ketvirtfinalių metu arenoje lankėsi Brazilijos futbolininkas Neymaras, o finalą gyvai stebėjo „Liverpool“ ekipos puolėjas Diogo Jota.
0991 -
„Microsoft“ perka žaidimų bendrovę „Activision“
„Microsoft“ už 68,4 mlrd. JAV dolerių perka žaidimų „Call of Duty“ ir „WoW“ kūrėją „Activision“. Po pranešimo prekyboje „Activision“ akcijos šovė aukštyn. Po sandorio „Microsoft“ taps trečia didžiausia kompiuterinių žaidimų įmone pasaulyje po „Sony“ bei „Tencent“.
„Žaidimai šiandien yra dinamiškiausia pramogų kategorija visose platformose ir jie vaidins esminį vaidmenį metavisatos platformų plėtroje“, – pranešime sakė Satya Nadella, „Microsoft“ vadovas. – Mes investuojame į aukščiausios kokybės turinį, bendruomenę ir debesiją. Norime žaidimus atvesti į naują erą, kurioje svarbiausi būtų žaidėjai ir kūrėjai, o žaidimai būtų saugūs, įtraukiantys ir prieinami visiems.“
„Microsoft“ sinergija su „Activision“ ir „Blizzard“ žaidimų studijomis yra akivaizdi, nes ši technologijų milžinė gamina „Xbox“ konsoles. „Activision Blizzard“ kuria daugybę legendiniais tapusių žaidimų – pirmojo asmens šaudyklę „Call of Duty“, „Warcraft“ ir „Diablo“, „Candy Crush“.
0828 -
„Project Quantum“ – projektas, siekiantis pakeisti požiūrį į kompiuterinius žaidimus. Konkursas.
Kompiuteriniai žaidimai pastarąjį dešimtmetį išgyveno itin rimtus pokyčius, kurie kelia itin daug diskusijų ir klausimų. Žaidimų kūrėjai vis dažniau žaidėjams parduoda nepilnas žaidimo versijas ir už įvairius papildymus prašo sumokėti papildomai. Tokia praktika naudojama nemažoje dalyje didžiųjų studijų žaidimų, tačiau panašu, kad artimiausiu metu situacija gali apsisukti 180 laipsnių kampu.
Visai neseniai įsikūrusi „Quantum Works“ žaidimų studija ruošiasi šios industrijos revoliucijai. Neseniai pranešta apie „Project Quantum“ žaidimą, kuris leis žaidėjams patiems užsidirbti.
„Project Quantum“ tapo pirmuoju žaidimu, kurio kūrimas finansuojamas kripto valiutomis. Būtent šia valiuta apdovanojimus gaus ir žaidėjai, įvykdę tam tikras užduotis žaidimo pasaulyje. Tai – iki šiol nematyta praktika, kuri, tikimasi, iš esmės pakeis požiūrį ir į kriptovaliutų pritaikymą.
Kūrėjai rimtai žiūri ir į patį žaidimą, prie kurio dirba gerai žinomi šios industrijos atstovai, anksčiau dirbę prie tokių projektų kaip „Uncharted“, „The Last of Us“ ar „Call of Duty“.
Skelbiamas konkursas prisijungusiems prie Telegram grupės https://t.me/projectquantum_lithuania, laimėtojams bus pervesta 20$ vertės QBIT kriptovaliutos.
Telegram: https://t.me/projectquantum_lithuania (Lietuvių bendruomenė) Svetainė: https://quantumworks.co.uk/ Discord: https://discord.gg/projectquantum
01.7k -
„Puma“ pristatė kojines, skirtas kompiuterinių žaidimų fanams
Kiekviena sporto šaka turi išskirtinai jai skirtą avalynę, kuri stipriai prisideda prie geresnių atletų pasiekimų. Ar avalynė gali būti svarbi kompiuterinių žaidimų žaidėjams? Kažin, tačiau „Puma“ šiuo klausimu turi kitokią nuomonę.
Pasirodo, kad viena didžiausių sporto prekių gamintojų visame pasaulyje pristatė kojines, kurios skirtos būtent kompiuterinių žaidėjų mylėtojams, kurios pavadintos „Active Gaming Footwear“. Maža to, „Puma“ tikisi, kad už jas pirkėjai sutiks pakloti maždaug 100 JAV dolerių.
„Šios kojinės buvo sukurtos galvojant apie konsolių žaidėjus. Jos tinkamos naudoti tik viduje ir žaidėjams suteikia komfortą“, - savo pranešime rašė „Puma“.
Tai nėra vienintelis produktas, kurį „Puma“ sukūrė kompiuterinių žaidimų fanams. Jau visai netrukus rinkoje turėtų pasirodyti ir šios kompanijos sukurta kėdė.
3993 -
„Regitroje“ KET testai pasidarė sunkiau išlaikomi
Kaip visi žinome būsimiems vairuotojams iš pradžių reikia išlaikyti teorinį kelių eismo taisyklių (KET) egzaminą, kurio metu turi atsakyti teisingai į ne mažiau nei 80 procentų užduotų KET testų klausimų. Vėliau pastarųjų laukia praktinė dalis, kurios metu egzaminas tampa vis panašesnis į realų kasdienį vairavimą tiek aikštelėje, tiek ir gatvėje.
Remiantis "Regitra" duomenimis, 2010-aisiais metais iš pirmo karto teorijos egzaminą išlaikė 74 procentai asmenų, tuo tarpu 2020 m. gerokai mažiau – vos 51%. Laikant praktikos egzaminą pirmojo karto metu sėkmė 2010 m. aplankė 38%, o 2020 m. – tik 35%.
Pasak automobilių vairavimo mokyklų specialistų, tokie statistikos pokyčiai įvyko dėl intensyvesnio tapusio eismo ir pora metų vykusios pandemijos. Sudėtingiau išlaikyti praktikos vairavimo egzaminą tampa taip pat dėl to, nes jis trunka ilgiau ne tai būdavo anksčiau, o užduotys tampa sudėtingesnės.
21.7k -
„Roblox“ platforma įveda ribojimus jaunesnio amžiaus vartotojams
Pastaruoju metu daug kritikos dėl abejingumo nepilnamečių saugumui sulaukusi žaidimų platformą „Roblox“ imasi pokyčių – įvest ribojimus jaunesnio amžiaus vartotojams.
Kaip skelbiama pranešime žiniasklaidai, įvairiose valstybėse pradėjo daugėti istorijų, kai „Roblox“ žaidusiems vaikams staiga prireikė psichologo pagalbos. Į specialistus kreipęsi pradinukai skundžiasi sulaukiantys bauginančių žinučių apie neva žinomą jų namų adresą, mokyklą ar kitą privačią informaciją. Bežaisdami jie taip pat susiduria su neapykantos kalba – įžeidžiančiais epitetais ir grasinimais.
„Remiantis JK pateikta informacija, vienas dešimtmetis teigia gavęs pasiūlymą pasidalinti intymiomis savo nuotraukomis mainais už virtualią žaidimo valiutą. Susigundęs tokiu sandoriu vaikas vėliau buvo šantažuojamas atsiųsti daugiau privačių kadrų, grasinant paviešinti anksčiau siųstas nuotraukas. Tuo metu panašaus amžiaus mergaitė pasiskundė patyrusi sprendimą picerijos darbą imituojančiame žaidime atlikti nepadorius veiksmus, už ką vėlgi buvo žadama atsilyginti virtualiais pinigais“, – vardina „Telia“ įvairovės ir įtraukties vadovė Julija Markeliūnė.
Tad, kaip nurodoma pranešime, nuo šių metų lapkričio 18 d. bendrovė priėmė radikalų sprendimą – 13 m. amžiaus nesulaukusiems žaidėjams panaikinti galimybę naudotis „socialinėmis erdvėmis“, kur skirtingi vartotojai galėjo tarpusavyje susirašinėti ir bendrauti balsu.
Taip pat nuo šių metų gruodžio 3 d. „Roblox“ žaidimų kūrėjai bus įpareigoti nurodyti, ar jų kūrinys tinkamas 13 m. nesulaukusiems žaidėjams. Jei tai nebus padaryta, žaidimas bus automatiškai blokuojamas 12 m. ir jaunesniems bendruomenės nariams.
Pradinukams apytiksliai po savaitės taip pat bus panaikinta galimybė naudoti laisvos formos 2D turinio funkcijas. Jos leidžia piešti ar rašyti 2D formatu „Roblox“ aplinkoje bei šiuo turiniu dalintis kitais vartotojais, be būtinybės pereiti moderatorių filtrą.
„Roblox“ gali išauginti mobiliojo ryšio sąskaitą
Pranešime taip pat pažymima, kad pastaruoju metu Lietuvoje daugėja atvejų, kai populiarų „Roblox“ žaidimą žaisdami mažyliai tėvų telefonus užkrečia kenkėjiškas SMS žinutes siunčiančiais virusais. Toks neapdairumas, telekomunikacijų bendrovės teigimu, gali lemti dideles išlaidas, o susigrąžinti prarastus pinigus pavyksta ne visais atvejais.
„Išmanųjį užvaldę virusai fone išsiunčia šimtus ar net tūkstančius pranešimų į užsienio valstybių padidinto tarifo numerius. Kadangi pastarieji būna registruoti trečiosiose šalyse ir nėra įtraukti į fiksuoto mokesčio prenumeratų sąrašą, po kiekvienos žinutės į vartotojo mobiliojo ryšio sąskaitą įskaičiuojamas didesnis ar mažesnis mokestis, kuris dėl didelio kiekio pranešimų per mėnesį galiausiai virsta reikšminga suma“, – konstatuoja „Telia“ atstovė.
J. Markeliūnė pažymi, kad vienintelė apsauga šiuo atveju galėtų būti nebent automatinio mobiliojo ryšio išlaidų limito susimažinimas, kuris neleistų sąskaitai mėnesio pabaigoje perkopti didelių sumų.
01.1k -
„TikTok“ žvaigždė Khaby Lame'as moko GTA 6 stiliumi mėtyti į krepšį
Socialinio tinklo „TikTok“ žvaigždė Khaby Lame'as neatsispyrė kvietimui įgyvendinti „Instagram“ įžymybės Jeremy Lyncho minčiai.
Kaip skelbia, krepšinio naujienų puslapis Basket.lt, du žinomi vyrai nutarė meistriškai suvaidinti kompiuterinio žaidimo GTA situaciją, kai išmokstama pataikyti kamuolį į krepšį.
21.3k -
10 idėjų, kaip užsidirbti pinigų karantino metu
Neseniai planetą užplūdo koronavirusas, kurio pasekmės dar neaiškios, o Lietuva nukentėjo kaip nė viena šalis. Tačiau ar yra būdų, kaip išnaudoti papildomą laiką, kurį praleidžiame namuose, savo naudai?
Atsakymas - taip; yra daug teisėtų ir unikalių būdų, kaip karantino metu užsidirbti pinigų namuose. Geriausia tai, kad nėra jokių įsipareigojimų ir galite dirbti pagal savo tvarkaraštį.
Padedami mūsų autoriaus Vitalijaus Kuzmičiaus, sudarėme sąrašą efektyviausių būdų, kaip užsidirbti pinigų Lietuvoje karantino metu.
Internetiniai kazino žaidimai
Azartiniai lošimai - tai smagus būdas užsidirbti pinigų be vargo internetiniuose kazino. Tačiau, kad ir kiek sėkmės ir malonumo patirsite lošdami karantino metu, būkite atsargūs, kad pernelyg neįsitrauktumėte.
Būkite atsakingi, jei nusprendėte užsidirbti pinigų lošimų platformose. Gerai atlikite tyrimus, gaudami pagalbą iš kai kurių ekspertų sąrašų akimirksniu atsiimti kazino LT, kad greitai gautumėte savo laimėjimus, ir ištirkite naudingas strategijas, kurios gali atnešti jums sėkmę lošiant namuose.
Be abejo, kai kurioms įmonėms 2020 m. Dėl pandemijos buvo sunkūs laikai, tačiau kai kurios uždirbo daugiau žinomumo. Kazino online pramonė yra viena iš jų, nes sausumos kazino turėjo likti uždaryti kelis mėnesius.
Fotografija
Yra keletas internetinių atsargų paslaugų, kuriose galite užsidirbti pinigų. Jei turite talentą fotografuoti, gerą fotoaparatą - DSLR arba mobilųjį telefoną - tai puiki galimybė gauti papildomų pajamų.
Galite paklausti savęs: "Kaip galiu padaryti pakankamai geras nuotraukas, kad galėčiau jas parduoti namuose?". Na, fotografija - tai kūrybiškumas. Namuose galite rasti tūkstančius įdomių idėjų, taip pat galite ieškoti pavyzdžių ir įtakos internete.
Virtualus asistentas
Kitas būdas užsidirbti pinigų namuose - padėti kitiems atlikti užduotis kaip virtualiam asistentui. Jei turite gerus organizacinius įgūdžius ir galite tinkamai tvarkyti savo laiką, jums puikiai tiks virtualaus padėjėjo vaidmuo.
Šiuo metu, ypač Lietuvoje, daugėja tam tikrų platformų, kuriose laisvai samdomi darbuotojai gali skelbti apie savo įvairius įgūdžius. Manote, kad galite gerai rašyti, kurti trumpus garso takelius ar piešti logotipus? Tuomet tikrai turėtumėte apsvarstyti galimybę parduoti savo įgūdžius internete.
Mokymas
Anglų kalba šiuolaikiniame pasaulyje yra labai paklausi, tačiau lietuvių kalba taip pat gali būti naudinga. Didelis LT žmonių privalumas yra tas, kad jie iš prigimties puikiai kalba lietuviškai. Taigi galite mokyti lietuvių kalbos internetu ir lengvai užsidirbti pinigų.
Taip pat galite mokyti tokių dalykų kaip matematika, gamtos mokslai ar muzikos instrumentai, pavyzdžiui, fortepijonas ar smuikas, taip pat daugelio kitų dalykų.
Prekyba kriptovaliutomis
Kriptovaliutos vystosi kiekvieną dieną. Atrodo, kad ateityje jos bus pageidaujamas mokėjimo būdas. Todėl galite pasinaudoti dabartiniu pakilimu ir pradėti prekiauti kriptovaliutomis.
Balso užsklanda
Sukurti užkadrinį balsą paprasta - tereikia garsiai perskaityti pateiktą tekstą. Šis darbas labai reikalingas žmonėms, mokantiems anglų kalbą. Pasirodymų galite rasti daugelyje interneto platformų.
Apmokamos apklausos
Tūkstančiai apklausų laukia, kol bus užpildytos internete. Geriausia tai, kad dauguma apklausų temų skirtos angliškai kalbantiems žmonėms. Užpildę apklausą gausite taškų, kuriuos galėsite iškeisti į pinigus ar net dovanų korteles.
Grafinis dizainas
Grafinį dizainą nėra lengva pradėti kurti. Jei jau turite patirties, tuomet jums pasisekė, nes pastaruoju metu jis labai paklausus. Tačiau net jei nesate patyręs dizaineris, jums nereikia nerimauti, nes galite mokytis ir pradėti eksperimentuoti pramogaudami namuose.
Kai jums pavyks tapti pakankamai geru, kad galėtumėte parduoti savo darbus, galite būti tikri, kad uždirbsite daug pinigų.
Srautinė transliacija
Transliavimas iš tikrųjų daugeliu atžvilgių panašus į tinklaraščio rašymą. Galite rinktis iš begalės temų, įskaitant vaizdo žaidimus, vlogus, maisto gaminimą ir pan. Jums tereikia būti atsidavusiems ir kūrybingiems, kalbant apie turinio pateikimo būdą.
Išvada
Kaip matote iš šio straipsnio, nėra nieko, kas galėtų sutrukdyti jums uždirbti pinigus namuose karantino metu.
01.9k -
25 asmenys nubausti už filmų atsisiuntimą iš linkomanija.net
2023 m. spalio 25 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą skirti pinigines baudas 25 asmenims neteisėtai atsisiuntusiems ir platinusiems filmus iš autorių teises pažeidžiančios interneto svetainės linkomanija.net.
Atlikusi stebėseną LRTK nustatė, kad iš jiems priklausančių IP adresų be autorių teisių sutikimo interneto svetainėje linkomanija.net buvo neteisėtai atgaminti ir viešai paskelbti autorių teisių saugomi audiovizualiniai kūriniai – filmai „Tu mano Deimantas“, „Hypnotic“ ir „Paradas“. Šių filmų autorių turtinių teisių turėtojai yra MB „Maobori production“, UAB „ACME Film“ bei MB „Po mokyklos“.
Pažeidėjams skirta bauda – 140 eurų. Nustatytą baudą jie privalės sumokėti į vieną iš Valstybinės mokesčių inspekcijos surenkamųjų sąskaitų.
LRTK primena, kad 2023 m. liepos 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) pakeitimai, pagal kuriuos LRTK yra suteikti įgaliojimai ginti autorių teises ir gretutines teises taikant administracinę atsakomybę. Pagal ANK 122 straipsnio 1 dalį, neteisėtas autorių teisių ar gretutinių teisių objekto arba jų dalies viešas atlikimas, atgaminimas, viešas paskelbimas, įskaitant padarymą viešai prieinamo kompiuterių tinklais (internete) arba kitoks panaudojimas bet kokiais būdais ir priemonėmis nekomerciniais tikslais, užtraukia baudą nuo dviejų šimtų aštuoniasdešimt iki šešių šimtų eurų. Pakartotinai nustačius tokius pažeidimus, gali būti skirta bauda nuo šešių šimtų iki aštuonių šimtų penkiasdešimt eurų.
Primename jog prieš kurį laiką įspėjome jog nereikėtų siųstis būtent šių filmų iš linkomanija.net.
11.6k -
4 Įdomios Savaitgalio Skrydžio Kryptys
Jei norite savo laiką praleisti neįprastai ir atrasti gražiausias vietas Europoje, tai yra teisingas kelias. Šiame straipsnyje pristatysime jums net 4 potencialias skrydžių kryptis, kurios puikiai tinka savaitgalio (2-4 dienų) kelionei!
Gdanskas – Baltijos Paplūdimų Grožis
Gdanskas, Lenkijos miestas šalia Baltijos jūros, yra puikus pasirinkimas savaitgalio kelionei. Tai miestas, kuriame gausu istorinių lankytinų vietų ir nuostabių paplūdimių. Vilnius - Gdanskas skrydis suteiks jums galimybę greitai pasiekti šį grožį.
Gdansko senamiestis - tai puikus pasivaikščiojimo objektas su senovinėmis architektūrinėmis detalemis ir jūrų uostu, kuriame galėsite ragauti šviežią jūros maistą. Netoli miesto yra ir kitos lankytinos vietos, tokių kaip Sopot su žymiais Baltijos jūros kurortais. Gdanskas tikrai nusipelno dėmesio savaitgalio kelionei.
Amsterdamas – Atvykus Jausitės Kaip Nekeliantis
Nyderlandų sostinė Amsterdamas žavi ne tik tiesiogiai, bet ir per nuotraukas. Šis miestas, įsikūręs tarp kanalų, turi beveik magišką patrauklumą. Gaukite pasižvalgyti senamiesčio gatvėmis, lankytinos vietos yra kupinos istorijos. Nors mieste yra ir daug modernios kultūros, įspūdingiausios vietos yra tos, kurios slepia istorinę praeitį.
Lankydami Amsterdame būtinai susipažinkite su vietiniu sūrio gamybos procesu, apsilankykite Rijksmuseum ir pereikite per žydų kvartalą - senovinę dalį miesto, nuo kurio atsiveria kvapą gniaužianti panorama. Smagu tai, kad Amsterdamą supa nuostabi gamta.
Paryžius – Kai Norisi Romantikos
Prancūzijos sostinė Paryžius yra tikras romantiškumo ir grožio šaltinis. Gražios gatvės, kultūriniai paminklai ir puikūs restoranai yra nepriklausomai prieinami. Paryžius siūlo nepamirštamas savaitgalio kelionės galimybes tiems, kurie ieško puikaus derinio tarp kultūros, mados ir pramogų.
Pusryčiai pas mus, obuolių pyragas pertraukiant, ir viena diena skirta pasivaikščiojimui po Senosios miesto dalį. Paryžius taip pat garsus dėl savo išskirtinės virtuvės, tad pasirinkite vieną iš jaukių kavinių ir pamėginkite vieną iš geriausių pasaulyje keptų brioselių.
Stokholmas – Švedijos Širdis
Švedijos sostinė Stokholmas tikrai nusipelno dėmesio. Tai miestas, kuriame beveik kiekvienas kampelis atrodo it kažkas iš pasakos. Stokholmas yra išsidėstęs salų archipele, siūlo galimybę atrasti kažką ypatingo.
Karališkosios Drotningholmo pilys ir senovinės gamtos rezervatai yra labiausiai pastebimos lankytinos vietos. Stokholme taip pat galite išbandyti vietinės virtuvės patiekalus, keliaukite kanalais ir apsilankykite Gamla Stan - senosios miesto dalis, kurioje atsiveria nuostabios panoramos.
Išleiskite įdomią savaitgalio kelionę, patirkite įkvepiančius nuotykius ir sukurkite nepakartojamas prisiminimas apie šiuos nuostabius kelionių tikslus.
4805 -
5 dalykai, kurių nežinojote apie internetinius kazino
Nors internetiniai kazino nėra naujiena ir turi tikrai daug žaidėjų visame pasaulyje, yra dalykų, kurių žmonės apie juos tiesiog nežino. Tarp dažniausiai nuostabą keliančių faktų yra skirtumai tarp internetinių kazino prieinamumo skirtingose pasaulio vietose arba tai, kad aukšto lygio internetinis kazino turės kelis tūkstančius lošimo automatų. Tačiau kas stebina dar labiau ir kokių 5 dėmesio verčiausių dalykų dauguma žaidėjų nežino?
Baigtis lošimų automatuose lemia RNG
Visuose azartiniuose lošimuose baigtys yra atsitiktinės. Tai – ne sportas, tad įgūdžiai bei patirtis nieko nereiškia.
Tačiau, jei kortų lošimuose, kur yra gyvas dalintojas, viską lemia kortų maišymas, lošimų automatuose, kur viskas vyksta tik skaitmeninėje erdvėje – procesas būna kiek kitoks. Daug ką jis glumina, o dėl to, kad yra specifiškas bei sudėtingas – stebina.
Atsitiktinių skaičių generatoriai (RNG) yra speciali programinė įranga, kuri labai svarbi kuriant sąžiningą ir nenuspėjamą lošimo aplinką. Panašūs sprendimai naudojami tiek fizinių kazino lošimų automatuose, tiek internetiniuose kazino.
RNG generuoja didžiules skaičių sekas, kurios lemia rezultatus tą pačią akimirką, kai žaidėjas paspaudžia mygtuką Spin. Algoritmai sukurti taip, kad kiekvienas sukimas būtų nepriklausomas nuo ankstesnių, todėl mitai apie karštą ar šaltą automatą yra iš piršto laužti.
Lošimo automatų žaidimuose daugiausia naudojami pseudorandom skaičių generatoriai (PRNG), kurie remiasi algoritmais, imituojančiais atsitiktinumą apdorojant konkrečią imtį. Nors matematiškai ta seka yra deterministinė (dėl fiksuoto lošimo RTP procento – mat numatoma, kiek tiksliai lėšų turi grįžti žaidėjams), ypatingas sekos sudėtingumas ir veiksmo greitis lemia, kad nuspėti baigtį žaidimo metu fiziškai neįmanoma.
Kai kuriose pažangiose sistemose naudojami true atsitiktinių skaičių generatoriai (TRNG), kurie atsitiktinumą išgauna iš procesų, todėl yra saugesni, bet veikia lėčiau. Dažniausiai TRNG naudojami tik didelių statymų aplinkoje, kur svarbiausia nenuspėjamumas, bet automatų aplinkoje reikia daugiau greičio.
Kiekvienas lošimo automatų kūrėjas turi įdiegti skaidrų RNG sprendimą į automatą ar lošimą. Tokių įstaigų kaip eCOGRA auditai užtikrina, kad RNG veiktų sąžiningai.
Žaidėjai lietuviškuose kazino negali gauti jokių bonusų
Lietuvoje galioja vieni griežčiausių įstatymų lošimų verslui. Dėl to, nors seniau būdavo galima rasti daug lietuviškų kazino su premijomis ir net lojalumo programomis ar girdėti reklamas su pasiūlymais – viso to nebeliko.
Žaidėjams lietuviški kazino (veikiantys su LPT licencija) jokių bonusų duoti ir siūlyti nebegali.
Kazino premijų, pavyzdžiui, Welcome Bonus ar lojalumo programų draudimu siekiama apsaugoti žaidėjus ir sumažinti priklausomybėms lošimams mastą. Šios taisyklės yra dalis platesnių Lietuvos lošimų priežiūros tarnybos pastangų siekiant kurti saugesnę ir labiau kontroliuojamą azartinių lošimų aplinką.
Lietuvos požiūris skiriasi nuo kitų regionų, kuriuose kazino žaidėjus vilioja daug labiau matoma rinkodara ir didelėmis paskatomis. Tie kazino priima žaidėjus iš Lietuvos, nors LPT turėtų riboti prieigą prie visų, LPT nelicencijuotų lažybų ir lošimų vietų internete.
Progresyvūs jackpots dažniausiai surenkami iš daugybės kazino
Jeigu žiūrėsite į įprasto internetinio kazino laimėjimų lentelę ir ten matysite didžiausius dienos (24h) ar savaitės laimėtojus, didžiausi skaičiai, kuriuos turėtumėte išvysti bus 1,000 EUR, 5,000 EUR ar net 30,000-50,000 EUR.
Bet didesni prizai – labai reti. Beveik jokiame lošimų automate ar prie Live lošimų bei stalo žaidimų nėra galimybės išlošti didesnes sumas, kadangi tai riboja statymų limitai, o ir patys žmonės ne taip dažnai daro all-in.
Tad kaip kai kam visgi pavyksta laimėti šimtatūkstantines ar net milijonines sumas prie lošimų automatų? Atsakymas – progressive jackpots.
Progresiniai lošimo automatų prizai yra unikalūs tuo, kad jie kaupia didžiulius laimėjimus, sujungdami dalį kiekvieno žaidėjo statymo į bendrą prizą, kuris nuolat auga, iki kol kažkuris žaidėjas laimi. Progresinius aukso puodus siūlantys automatai yra labai populiarūs, nes žaidėjai juose gali laimėti ir 42 milijonus dolerių. Toks prizas, kurį iš progresinio jackpoto žaidime „Wheel of Wishes“ laimėjo vienas žaidėjas – kol kas didžiausias istorijoje.
„Mega Moolah“ – „Microgaming“ sukurtas žaidimas, kurio aukso puodas prasideda nuo 1 milijono JAV dolerių. Yra ir „NetEnt“ „Mega Fortune“, kurio rekordinė išmoka siekia 17,8 mln. eurų, ir „Playtech“ „Age of the Gods“ serija, siūlanti kelių lygių progresyvinius aukso puodus. Ten didįjį prizą suneša tūkstančiai žaidėjų iš skirtingų šalių, regionų ar net žemynų.
Yra ir progresinių žaidimų, tokių kaip „Divine Fortune“, kurių prizų fondą suneša tik tam tikros kazino platformos, o tai reiškia, kad prizinis fondas skirtas tik vieno internetinio ar fizinio kazino žaidėjams.
Žaidimo grąža (RTP) gali skirtis, priklausomai nuo regiono
Skaitydami kazino žaidimų apžvalgas ar domėdamiesi automatais, dažnai matysite RTP (Return to Player) procentą. Jis parodo, kokią dalį įneštų pinigų žaidėjams automatas grąžins. Trumpiau tariant – kuo RTP didesnis, tuo geriau žaidėjams ir tuo mažesni bus jų nuostoliai.
Tačiau, pasirodo, kad žaidėjo grąžos procentinė dalis (RTP) gali skirtis priklausomai nuo regioninių lošimų taisyklių. Nors RTP yra ilgalaikis vidutinis procentinis dydis, skirtingų regionų kazino gali siūlyti žaidimus su skirtingais RTP parametrais dėl apribojimų ir reguliavimo. Pavyzdžiui, vienose jurisdikcijose galima pirkti žaidimo Bonus Buy funkciją, o kitose tokios galimybės nebus.
Taip yra dėl to, kad kai kurios jurisdikcijos nustato minimalias RTP ribas, kad būtų užtikrintas sąžiningas žaidimas, o kitos leidžia kazino elgtis lanksčiau. Tai turi įtakos vidutiniam išmokėjimui per tam tikrą laiką.
Be to, lošimų automatai internete įprastai turi didesnį RTP nei automatai fizinėse lošimų vietose. Fizinėse vietose RTP gali būti tarp 85 ir 93 %, o internete – vidutiniškai 94-97 %.
Internete galima žaisti su kriptovaliutomis
Kriptovaliutos vis dažniau priimamos kaip mokėjimo būdas internetiniuose kazino.
Geriausia, kad norint atsiskaityti su jomis, dažniausiai reikalaujama tik registracija bei KYC anketos užpildymas (bet ir pastarasis nebūtinai prašomas). Situacija blogesnė, jei žaidėjas nori mokėti su e. pinigine, mokėjimo kortele ar per el. bankininkystę. Tokiu atveju jam dar teks patvirtinti savo tapatybę, kelti nuotrauką, dokumentą, įrodymus. Na, o su crypto tokių reikalavimų nėra.
Negana to, modernūs kazino priima aibę kriptovaliutų, tad atsiskaityti galima BTC, ETH, USDT, USDC, LTC, XRP ir kitais žetonais. Jie pasiūlo didesnį privatumą nei tradiciniai mokėjimo būdai, greičiau atliekamas operacijas ir mažesnius mokesčius, palyginti su įprastais metodais.
Kriptovaliutoms kazino naudoja blokų grandinės technologiją, kuri leidžia skaidriai sekti sandorius ir garantuoja saugumą. Visgi daugelį žaidėjų traukiaaliutų teikiamas anonimiškumas ir kad nėra mokėjimo ribojimų pagal lokaciją.
0246 -
5 esporto varžybos, kurių negalima praleisti
Ši sritis jau tikrai nėra naujiena, tuo labiau, kad daugybė komandų visame pasaulyje sėkmingai varžosi dėl geriausiųjų vardo bei titulų. Patys įvairiausi žaidimai, pradedant nuo klasika tapusių kompiuterinių ir baigiant tradicinėmis sporto šakomis, kurios sėkmingai buvo perkeltos į virtualųjį pasaulį. Kiekvienais metais esporto kalendoriuje gausu išskirtinių įvykių, kurių tikrai nederėtų praleisti. Neišdildomos emocijos, pamokos, patirtis bei galbūt net laimėjimai gali laukti kiekvieno iš jūsų.
League of Legends pasaulio čempionatas
Tai yra vienas prestižiškiausių ir laukiamiausių šių metų esporto renginių. Riot Games organizuojamame turnyre kasmet susirenka geriausios profesionalios komandos iš viso pasaulio, kurios varžosi dėl Summoner taurės ir pripažinimo. Turnyras pasižymi didžiuliu gerbėjų skaičiumi ir nenuspėjamu žaidimu, kas garantuoja išskirtinę patirtį kiekvienam šio žaidimo mėgėjui. Komandoms kovojant Rift galima drąsiai tikėtis nuožmios konkurencijos. Todėl vykstant LOL čempionatui atliekami patys įvairiausi statymai, kas suteikia didžiausiems gerbėjams galimybę lažintis dėl rezultatų bei nugalėtojų. O laimingiesiems tai gali garantuoti ir gana nemažą laimėjimų sumą, ypač, jeigu nusišypso sėkmė. Tad jos šiame žaidime prireiks kiekvienam.
The International - kasmetinis Dota 2 turnyras
Korporacijos Valve Corporation, kuri ir yra šio žaidimo kūrėja, kasmet organizuojamas turnyras sulaukia milijonų žaidėjų dėmesio visame pasaulyje. Tuo labiau, kad ir pats žaidimas išsiskiria savo sudėtingumu, todėl kaskart galima stebėti nenuspėjamą kovą, kuri nustebina tiek lyderių pralaimėjimais, tiek ir netikėtais sugrįžimais tų, kurie jau buvo nurašyti. Be to, 16 geriausiųjų komandų varžosi ne tik dėl išskirtinio titulo, bet ir gana nemažo prizinio fondo, dėl ko ši kova tampa dar atkaklesnė. O žiūrovams tai dovanoja puikią patirtį bei emocijas.
Overwatch lygos didysis finalas
Blizzard Entertainment kūrėjų žaidimas nuo pat pirmųjų dienų susilaukė išskirtinio dėmesio. Žaidimų pasaulį labiausiai sužavėjo greito veiksmas derinimas su strateginiu komandiniu žaidimu. O didysis finalas tampa sezono kulminacija, kuriame geriausios lygos komandos kovoja tarpusavyje dėl čempionų titulo. Kartu tai tampa tikra švente šio žaidimo gerbėjams, kadangi atkakli kova suteikia itin daug emocijų.
Fortine pasaulio taurė
Šis Epic Games kūrinys tapo tikru fenomenu sužavėjusiu labai įvairaus amžiaus žaidėjus. Todėl tikrai nenuostabu ir tai, jog 2019 m. pristatytas Fortnite pasaulio taurės turnyras greitai atrado savo vietą tarp didžiausių esporto renginių. Tuo labiau, kad prizinį fondą sudaro milijonai dolerių. Kovos vyksta tiek tarp individualių žaidėjų, tiek ir tarp komandų iš dviejų žmonių. Žiūrovams demonstruojami geriausių žaidėjų įgūdžiai ir kūrybiškumas. Kartu tai puiki galimybė bendraminčiams visame pasaulyje susiburti svarbiausiam metų įvykiui, juk šio žaidimo gerbėjų bendruomenė itin didelė. O išskirtinis prizas pritraukia dar daugiau smalsuolių, todėl tikrai nederėtų praleisti šio įvykio.
Capcom taurė - Street Fighter V žaidėjų kova
Šios dienos laukia visi kovinių žaidimų gerbėjai. Kadangi būtent šiame turnyre varžosi geriausieji iš geriausiųjų, kurie demonstruoja išskirtinius įgūdžius bei patirtį. Kiekviena kova yra nauja ir nenuspėjama, kur vien tik geros strategijos tikrai nepakaks. Tuo šis žaidimas išsiskiria iš kitų ir atranda savo vietą tarp kovinio sporto gerbėjų.
Taigi, visai nesvarbu, kuris žaidimas yra jūsų mėgstamiausias, kadangi kiekvienas esporto gerbėjas gali atrasti ne vieną išskirtinę datą 2024 metais, kuri padovanos tikrai įsimintinas emocijas. O kartu tai gali būti puiki proga pasimokyti bei patobulinti savo įgūdžius stebint pačius geriausius. Be to, visuomet galima pridėti intrigos įsitraukiant į lažybas dėl nugalėtojų.
0398 -
7 geriausi internetiniai žaidimai, kuriuos reikia išbandyti 2022 m.
7. Pokemon Unite
„Pokemon Unite“ perima klasikinę „Pokemon“ formulę ir perdirba ją į daugelio žaidėjų internetinių kovų areną, panašią į „Dota 2“ ir „League of Legends“. Žaidėjai valdo „pokemonus“ ir turi kovoti su laukiniais ir priešininkų valdomais „pokemonais“, kad gautų patirties ir "Unite" taškų. Du keliai, esantys žemėlapio viršuje ir apačioje, yra paskirstyti į lanko formos kiekvienos komandos vartus, į kuriuos žaidėjai gali dėti savo „Unite“ taškus ir taip pelnyti taškus. „Unite“ yra puikus žaidimas žaisti su draugais, nes jame supaprastinti tradiciniai MOBA elementai, todėl į jį lengviau įsitraukti pradedantiesiems. O „Pokemon“ gerbėjams „Unite“ išlaiko daugelį pažįstamų žaidimo principų - lygių kėlimą, evoliucionavimą, naujų judesių mokymąsi ir daiktų naudojimą siekiant taktinio pranašumo.
6. Animal Crossing: New Horizons
Animal Crossing: New Horizons pasirodė ant „Nintendo Switch“. Šis vaizdo žaidimas užkariavo pasaulį, o jo socialinis žaidimo aspektas šiek tiek palengvino socialinį atsiribojimą. Nors paprastas užduotis, tokias kaip vaisių auginimas, medžių sodinimas ir kambarių projektavimas, galite atlikti vieni, taip pat galite pakviesti draugus į savo salą ir kartu žvejoti bei tyrinėti. Pasirodė net keletas pažįstamų veikėjų iš „Mario“ visatos.
5. Minecraft
Su kiekvienu nauju leidiniu žaidimo populiarumas auga. Įvairiuose scenarijuose žaidėjams tenka užduotis įkurti ir prižiūrėti savo miestelį, taip pat kontroliuoti gyvūnų pastatus, žmones ir maisto atsargas. Šiame 3D „smėlio dėžės“ žaidime yra nedaug apribojimų, todėl žaidėjai su savo avatarais gali daryti, ką tik nori. Žaidime galima rinktis įvairius režimus.
4. League of Legends
Vienu metu populiariausias pasaulyje žaidimas „League of Legends“ padėjo pradėti MOBA šėlsmą ir toliau tobulėja nuolat bandydamas ir eksperimentuodamas su naujomis idėjomis. Nors yra standartinis 5v5, trijų kelių žemėlapis, taip pat yra dviejų kelių 3v3 žemėlapis, vienos kelio žemėlapis, kuriame žaidėjams atsitiktinai priskiriami herojai, ir specialūs riboto laiko įvykiai, kurie pateikia staigmenų. Didelis veikėjų pasirinkimas reiškia, kad tikrai rasite tokį herojų, kuris tiks jūsų žaidimo stiliui. O jei jums nusibos vienas, tiesiog pereikite prie kito.
3. Optibet
„Optibet“ kazino žaidimai taip pat yra labai populiarūs Baltijos šalyse. Žaidėjai renkasi „Optibet“ dėl puikios kombinacijos tarp grafikų, garso ir istorijų savo žaidimuose, taip, girdėjote teisingai. „Optibet“ žaidimuose žaidėjai gali panerti po įvairias įdomias istorijas. Šioje svetainėje žaidėjams nieko siųstis nereikia, viskas vyksta per internetą, ir nereikalauja stipraus kompiuterio.
2. Among Us
„Among Us“ per pastaruosius kelerius metus išpopuliarėjo dėl internetinių bendruomenių, transliacijų, fanarto ir kitų dalykų. Tai taktinis šnipinėjimo paslapčių žaidimas iš kūrėjo „Innersloth“, kurį galite žaisti su kitais tiek namuose, tiek internete. Kiekvienas žaidėjas turi dalyvauti techninės priežiūros užduotyse kosmose esančiame laive, o vienas iš jūsų atsitiktinai parinktas atlikti apgaviko vaidmenį.
Visi kiti žaidėjai turi bendrauti susitikimuose tarpusavyje, kad išrinktų apgaviką, kol šis nenužudė daugiau įgulos narių. Apsimetėlis turi sunaikinti savo žmogžudysčių popierinius pėdsakus ir neleisti žmonėms jų išsiaiškinti. Bendravimas yra labai svarbus, nes blefuoti arba apgauti žaidėjus yra vienas iš pagrindinių apgaviko tikslų.
1. Counter-Strike: Global Offensive
Žaidimas yra apie teroristus ir anti teroristinius išpuolius. Žaidėjai turi nukenksminti ir padėti bombas, vykdyti misijas, apsaugoti vietoves, nužudyti teroristus ir saugoti žemėlapyje nurodytus įkaitus. Tai daugelio žaidėjų šaudyklė. Už priešų žudymą ir tikslų vykdymą apdovanojama daugiau pinigų ir prizų.
1642 -
Alternatyvios interneto naršyklės Europoje 2024
Europos Sąjungoje šiemet įsigaliojus naujoms taisyklėms, skirtoms apriboti „Alphabet“, „Microsoft“ ar „Apple“ galią, išpopuliarėjo mažesnių bendrovių vystomos interneto naršyklės.
Kaip teigia „Aloha Browser“, kad jos naršyklės naudotojų skaičius kovo mėnesį paaugo 250%. Apie paaugusį naršyklių naudojimą patvirtina „Vivaldi“, „Ecosia“ ir „Brave“.
Kiek populiaresnės ir žinomesnės naršyklės, pavyzdžiui, „DuckDuckGo“ ir „Opera“, bet jos akcentuoja, kad pokyčiai dar nėra visiškai įgyvendinti.
Atsiverti konkurencijai „Apple“ ir „Google“ verčia prieš kiek daugiau nei mėnesį įsigaliojęs ES Skaitmeninių rinkų aktas (angl. Digital Markets Act, DMA), kurio tikslas – apriboti didžiausių pasaulio technologijų kompanijų įtaką skaitmeninei ekonomikai.
Įsigaliojus DMA, „iOS“ ir „Android“ telefonų naudotojams ES privaloma parodyti langą su galimybe pasirinkti jų pageidaujamą numatytąją naršyklę. „Apple“ šį reikalavimą įgyvendino kovą, kartu su bendrovės operacinės sistemos versija „iOS 17.4“ ir dabar rodo galimybę pasirinkti iki 11-os alternatyvių naršyklių.
„Google“ naršyklių pasirinkimo langą įjungė savo pačios gaminamuose įrenginiuose, o artimiausiais mėnesiais teigia tą patį padarysianti ir visuose „Android“ įrenginiuose.
O kurias naršykles naudojate Jūs?
8656 -
Ant to pačio grėblio lipa antrą kartą: skirtos dar 5 baudos už filmo atsisiuntimą iš linkomanija.net
2023 m. rugsėjo 6 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) priėmė sprendimą skirti pinigines baudas dar penkiems asmenims neteisėtai atsisiuntusiems ir platinusiems filmus iš autorių teises pažeidžiančios interneto svetainės linkomanija.net. Už analogiškus pažeidimus LRTK pirmą kartą skyrė baudas trims asmenims praėjusios savaitės posėdyje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
LRTK, 2023 m. liepos 27 d. atlikusi stebėseną, nustatė, kad interneto svetainėje linkomanija.net be autorių teisių sutikimo buvo neteisėtai atgamintas ir viešai paskelbtas autorių teisių saugomas audiovizualinis kūrinys – filmas „Tu mano deimantas“.
Pažeidėjai nustatytą baudą – 140 eurų privalės sumokėti į vieną iš Valstybinės mokesčių inspekcijos surenkamųjų sąskaitų.
LRTK primena, kad 2023 m. liepos 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pakeitimai, pagal kuriuos LRTK suteikti įgaliojimai ginti autorių teises ir gretutines teises taikant administracinę atsakomybę.
Pagal ANK 122 straipsnio 1 dalį, neteisėtas autorių teisių ar gretutinių teisių objekto arba jų dalies viešas atlikimas, atgaminimas, viešas paskelbimas, įskaitant padarymą viešai prieinamo kompiuterių tinklais (internete) arba kitoks panaudojimas bet kokiais būdais ir priemonėmis nekomerciniais tikslais, užtraukia baudą nuo dviejų šimtų aštuoniasdešimt iki šešių šimtų eurų.
Atkreipiame dėmesį, kad pakartotinai nustačius tokius pažeidimus, gali būti skirta bauda nuo šešių šimtų iki aštuonių šimtų penkiasdešimt eurų.
Reikia pažymėti, kad LRTK, atlikdama įstatymais jai nustatytas funkcijas, nuolatos atlieka stebėseną ir deda visas įmanomas pastangas, kad apsaugotų autorių teises internete bei sumažintų piratavimo mastus Lietuvoje.
Patariame nesisiųsti filmo "Tu mano deimantas" iš linkomanija.net, nebent norite sulaukti baudos
31.3k -
Apžvelkime 2021 metus: 5 geriausi praėjusių metų kompiuteriniai žaidimai
Kompiuterinių žaidimų pramonei 2021 metai buvo palyginus iš tiesų lėti. Dėl visiems suprantamų priežasčių, daugybės žaidimų išleidimų datos buvo nukeltos arba atidėtos vėlesniam laikui. Praėjusiai metais rinką vargino darbas apsunkintomis sąlygomis, darbuotojų produktyvumo mažėjimas, jų trūkumas, sisteminės problemos su tiekimo grandinėmis, nepakankama kompiuterinės technikos pasiūla ir daugybė kitų veiksnių, nulėmusių kūrėjų nesėkmes ir žaidėjų nusivylimą. Tačiau galbūt ne viskas buvo taip blogai, kaip gali atrodyti.
Susiklosčius tokiems sudėtingiems metams, kai žaidimų pramonė įstrigo painiuose nepalankių aplinkybių labirintuose, gerus kompiuterinius žaidimus pastebėti tapo dar lengviau. Žemiau pateiksime keletą 2021 metų žaidimų, kuriuos privalu išbandyti kiekvienam užkietėjusiam kompiuterinių žaidimų aistruoliui.
Forza Horizon 5
Forza Horizon žaidimų serija jums suteikia nuostabią galimybę pasivažinėti įspūdingais automobiliais po atvirąjį pasaulį. Jau penktoji žaidimo dalis jus nukelia į Meksiką, kurią galite apžiūrėti važinėdamiesi iki smulkiausių detalių atkurtais įspūdingais automobiliais. Daugelis žaidėjų renkasi šį žaidimą vien dėl šios unikalios galimybės – pasivažinėti prabangiais automobiliais ir atrasti nepažintas vietoves.
Žaidime yra begalė scenarijų, kuriuos galite žaisti vieni arba internete, su draugais. Nuo pakrantės iki džiunglių, nuo miesto iki visiškos bekelės – šis žaidimas neleis jums nuobodžiauti. Žaidimo metu galite pilnai keisti ir modifikuoti savo automobilį, bei paversti jį išskirtiniu. Žaidimas skirtas Xbox konsolėms ir asmeniniams kompiuteriams.
Hitman 3
Paskutinė ir ko gero pati geriausia Hitman serijos dalis. Žaidimas leidžia įsikūnyti į profesionalaus samdomo žudiko vaidmenį. Būdami elitiniu samdomu žudiku, turėsite kruopščiai suplanuoti pasikėsinimą ir įvykdyti užsakymą. Žaidime būsite apdovanoti už kūrybiškumą: pagrindinis jūsų tikslas, kad bet kuri žmogžudystė atrodytų kaip nelaimingas atsitikimas, o ne šaltakraujis nužudymas. Tai tikras iššūkis jūsų kūrybiškumui ir kantrybei.
Žaidžiant šį žaidimą, įtampą ir nuotaiką praskaidrina žaidimo kūrėjų humoristinis ir kartais keistokas požiūris į scenarijų. Pavyzdžiui, jūs turite galimybę nužudyti savo taikinį, tam tikslui naudodami smūgiavimą gyva žuvimi. Žaidimas siūlo gerą adrenalino, aštrių pojūčių ir azarto dozę, todėl galėte pasijausti, tarsi žaisdami kazino internete Lietuvoje. Žaidimas puikiai tiks patiems azartiškiausiems, o jį išbandyti galite naudodami skirtingas konsoles ar asmeninius kompiuterius.
Halo Infinite
Tai legendinės Halo serijos sugrįžimas. Šioje pirmojo asmens šaudyklėje jūs tapsite super kariu, kovojančiu su nuožmiais priešais. Bėgiodami, skrisdami ar važiuodami jūs turėsite padėti draugiškoms pajėgoms pasiekti pergalę nuožmiame kare su sudėtingais priešais. Žaidimas papildytas nauja grafika, naujais ginklais ir įvairaus žanro internetinio žaidimo rėžimais.
Žaidžiant vieno žaidėjo režimą, jūs turėsite įvykdyti įvairias misijas ir užduotis. Sėkmingai atlikę priskirtas užduotis, būsite apdovanoti naujais ginklais, kurių pagalbą galėsite lengviau įveikti priešus. Žaidimas yra skirtas Windows ir Xbox One platformoms.
Deathloop
Deathloop yra vienas iš patraukliausių vaizdo žaidimų ne tik 2021 metais, tačiau ir pastaruosius kelerius metus. Žaidimas yra papildytas įmantriu dizainu, persipinančiu su šaudyklių ir detektyvinių žaidimų elementais. Visa tai gali nuskambėti sudėtingai ir absurdiškai, tačiau žaidimo kūrėjai visą tai pavertė tikrai įdomiu ir įtraukiančiu žaidimu.
Žaidimo pasaulis yra tarsi galimybėmis pripildyta laiko kilpa, kurioje turite patys nuspręsti savo likimą. Kiekvienas skirtingas pasirinkimas lemia ateities įvykius, o atradę veikiančią taktiką, galite lengvai įveikti savo priešus. Deja, tačiau neteisingas pasirinkimas gali lemti, jog teks grįžti į dienos pradžią. Tai dar niekur nematyta žaidimo koncepcija ir scenarijus, kurį galite išbandyti Playstation 5 konsolėse ar asmeniniuose kompiuteriuose
Resident Evil Village
Patinka jums tai, ar ne, tačiau tai yra vienas iš geriausių veiksmo siaubo žaidimų visoje rinkoje! Šioje legendinio žaidimo Resident Evil dalyje kūrėjai atskleidė didžiausius savo kozirius. Veiksmas jus nukelia į viduramžių dvasia alsuojančią pilį, iš kurios norėdami ištrūkti, turite įveikti sudėtingus galvosūkius. Naudodamiesi ginklais ir greitai pasibaigiančiomis amunicijos atsargomis, jūs turite rasti patį sumaniausią būdą, kaip įveikti tamsoje tykančius priešus. Visiškai nesvarbu, ar jūs pirmą kartą žaidžiate šios serijos žaidimą, ar esate visiškas šios serijos fanas, žaisdami Resident Evil Village jūs galėsite savo kailiu įsitikinti, kodėl šis žaidimas priskiriamas siaubo žaidimų kategorijai.
0796 -
Ar dėl internetinių kazino atsiradimo išnyks fiziniai kazino?
Inovacijos lemia internetinių lošimų pramonę, todėl ji gali kelti grėsmę fiziniams lažybų punktams. Šiomis dienomis dauguma lažybų dalyvių kalba tik apie apsilankymą naujoje internetinėje lošimų svetainėje. Dėl to atrodo, kad fiziniai kazino pamažu tampa praeitimi. Todėl daugelis lošėjų ėmė svarstyti: ar internetinių kazino, tokių kaip Verde Kazino, atsiradimas sukels fizinių kazino išnykimą? Tai opi tema, todėl šiame straipsnyje ji analizuojama iš abiejų pusių, siekiant pateikti tinkamą atsakymą.
Internetiniai kazino prieš fizinius kazino
Fiziniai kazino yra klasikiniai lošimo namai, kuriuose lankosi vyresnio amžiaus lošėjai. Daugelis jų buvo įkurti dar prieš tai, kai azartiniai lošimai daugelyje šalių tapo legalūs. Šiandien šie pastatai daugeliui lažybininkų kelia daugybę prisiminimų, o kai kurie iš jų yra klasikiniai įvairių miestų paminklai. Deja, daugelis žmonių mano, kad jiems gresia būti pamirštiems, nes internetiniai lošimai užėmė svarbiausią vietą. Šiandien daugelis žaidėjų mieliau renkasi internetinę platformą, kad galėtų žaisti savo mėgstamus žaidimus kada panorėję. Fiziniai kazino turi savo privalumų, tačiau su šiuo patogumu jie negali lygintis. Vis dėlto, pažvelgus į absoliučius abiejų pusių privalumus, bus lengviau nustatyti, ar fiziniai lošimo namai gali išnykti.
Internetinių kazino pranašumas prieš fizinius kazino
Toliau lažybų dalyviai pamatys internetinių kazino privalumus, palyginti su jų fiziniais analogais:
Pigūs. Internetiniai kazino leidžia žaidėjams sutaupyti transporto išlaidas, kurių reikės norint pasiekti toli nuo namų esančius kazino. Kai kurios iš šių svetainių taip pat suteikia nemokamų lažybų galimybių su demonstraciniais žaidimais - tai funkcija, kurios nėra klasikiniuose azartiniuose lošimuose. Geresnės premijos. Siekdami pranokti savo konkurentus, interneto kazino siūlo lengvatas, kad priviliotų naujus žaidėjus ir išlaikytų senbuvius. Tai gali būti nemokami sukimai žaidime, nemokami pinigai, atitinkantys įmokas, arba pinigų grąžinimas, kai lošėjai pralaimi žaidimo raundus. Visi šie priedai daro lažybas įdomesnes. Internetinių lošimų sektoriuje visada noriai diegiamos ir išbandomos naujos technologijos. Tai matyti iš juose taikomų blokų grandinės, AR ir VR bei žaidybinės technologijos. Naudodamiesi jomis, jie pasiūlė lažybų patirtį, kuri yra daug geresnė nei įprasta. Didesnis žaidimų pasirinkimas. Viename klasikiniame kazino sunku rasti visus stalo žaidimų variantus arba visus naujus kazino žaidimus. Tačiau daugeliui internetinių kazino tai pasiekti nesunku. Taigi, žaidėjai gali pasirinkti bet kurį atsitiktinį internetinį kazino ir jame rasti didelį žaidimų pasirinkimą. Kai žaidėjai apsilanko internetinių lošimų platformoje, jiems nereikia išeiti iš namų. Jiems tereikia apsilankyti svetainėje savo kompiuteriuose arba išmaniuosiuose telefonuose. Šie apsilankymai gali įvykti bet kuriuo metu, nes azartinių lošimų svetainės veikia 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Tai suteikia patogumo, kurio fizinės lošimo įstaigos negali pasiūlyti. Fizinių kazino pranašumas prieš internetinius kazino
Toliau aptariamas fizinių kazino pranašumas prieš internetinius kazino:
Klasikinė lažybų patirtis. Klasikinės lažybos - tai ne tik kazino žaidimai. Tai patirtis, kurią sudaro puikūs pietūs, šou, nemokami gėrimai ir daug daugiau. Dėl to ji tampa įsimintina kiekvienam. Daugelis žmonių trokšta tokios patirties, todėl per atostogas lankosi tokiose kultinėse vietose kaip Las Vegas Strip. Tai viena iš sričių, kurioje internetiniai kazino ir toliau patiria sunkumų, nes dauguma lažybų dalyvių žaidžia vieni. Vis dėlto, fiziniai kazino suteikia galimybę atsipalaiduoti ir pasilinksminti po ilgos dienos. Be to, čia paprasti žmonės gali bendrauti ir užmegzti ryšius su aukštuomenės atstovais ir kartu linksmintis. Įteisinti azartiniai lošimai. Fiziniai lošimai jau dešimtmečius legalizuoti daugelyje šalių. Tai reiškia, kad lažybų dalyviams nereikia nerimauti, kad lošdami jie pažeis įstatymus. Jie gali tiesiog apsilankyti atvirame kazino ir linksmintis daug negalvodami apie teisinę poziciją. Fiziniai žaidimai ir gyvi krupje. Tikros kortos, tikri dalintojai ir kiti žaidėjai, kuriuos galima pamatyti ir paliesti, yra pranašumas, kurio internetiniai kazino negali įveikti. Žmonėms, kurie statydami nori tikroviškumo, animuotos piktogramos telefonų ir kompiuterių ekranuose nėra tikras lošimas. Net gyvo dalintojo internetiniai lošimo namai negali prilygti tikrojo grožiui. Kiekvienas kazino turi savų privalumų
Nors tiesa, kad lošimai internetu yra patogūs ir naujoviški, daugelis lošėjų vis dar teikia pirmenybę fizinių kazino tikroviškumui. Jie taip pat nori turėti galimybę mėgautis klasikiniais lošimais nesijaudindami, ar nepažeidžia lažybų įstatymų. Priešingai, nei gali atrodyti baisu, šiuolaikiniai fiziniai kazino taip pat naudojasi naujomis technologijomis. Šiandien dauguma jų priima atsiskaitymus negrynaisiais pinigais ir palaiko žaidybinimo elementus, VR ir AR technologijas bei lojalumo programas. Tai leidžia jiems suteikti geresnę lošimo patirtį nei klasikiniai praeities kazino. Taigi, fiziniai kazino suteikia privalumų, kurių negali suteikti internetiniai kazino, o to kai kuriems žaidėjams daugiau nei pakanka. Taigi, internetinių lažybų svetainių atsiradimas neprivers išnykti fizinių lošimo įstaigų.
0587
-
-
Šiame puslapyje naršo: 0 nariai
- Nėra registruotų narių peržiūrinčių šį forumą.