-
145 straipsniai šioje rubrikoje
-
PotionGames - kaip atšaukti prenumeratą?
Kiekvieną savaitę gauname laiškus, asmenines žinutes, žinutes socialiniuoe tinkluose, kad nutrauktume Potiongames prenumeratą, su kuria Supergames.lt nėra niekaip susijęs.
Pasikartosime dar kartą, mes jokiais žaidimų kodais ar prenumeratomis neprekiavome ir neprekiaujame, todėl tai turėtų būti adresuota tiems, kur šią paslaugą užsisakėte.
Yra du variantai atsisakyti POTIONGAMES prenumeratos, kuri kas mėnesį dažniausiai nuskaičiuoja nuo 3 eurų iki 6 eurų.
1 variantas atsisakyti POTIONGAMES prenumeratos (lietuvos operatoriai atsiuntė informaciją):
Siųsti tekstą STOP POTILT numeriu 1394 (kaina 10ct).
2 variantas atsisakyti POTIONGAMES prenumeratos (išsibandėme ir rašinėjome patys):
Išbandėme variantą, kuris tikrai sėkmingas ir apie tai taip pat ir internete rašoma. Taigi žingsniai tokie:
atsidarote jų oficialius kontaktus http://www.lt.potiongames.com/info/contact užpildote formą nepamiršdami būtinai nurodyti telefono numerį ir po maždaug dienos bėgyje gauna atsakymą, kad paslauga išjungta. Jokių kitų kontaktų apart šio el. pašto support.lt@potiongames.com rasti ir ištraukti nepavyko.
18.8k -
CityBee duomenų nutekinimas ir raginimas pasikeisti slaptažodį!
Sveiki! Visų pirma, sveikiname su Vasario 16. Iki tol kol pasibaigs valstybinės šventės, forume prie logotipo bus Lietuvos vėliava. Visų antra, turbūt ne vienas išgirdote, jog internete buvo nutekinta "CityBee" duomenų bazė kurioje yra vartotojų paskyrų duomenys kurie buvo sukurti iki 2018-02-22. Ten galima rasti tokius duomenis kaip asmens kodą, asmens vardą ir pavardę bei slaptažodį kuris yra lengvai atkoduojamas.
Rekomenduojame forumo nariams kurie naudojosi CityBee programėlę BŪTINAI pasikeisti el. pašto, forumų bei socialinių tinklų slaptažodžius!
Taip pat, nepamirškite pasikeisti tokių platformų kaip "Facebook", "Instagram", "Discord" slaptažodžius (jeigu ant jų naudojote tokį patį slaptažodį).
PERSPĖJAME. Bet koks duomenų ar prisijungimo panaudojimas yra pirmas kelias link baudžiamojo proceso, nes visos elektroninės paskyros teismų pripažintos kaip "turtas", o prisijungimas į juos, turto vagystė.
203.8k -
"Microsoft" ketina pirkti "Discord"?
"Discord" yra bendravimo platforma gerai žinoma tarp įvairių žaidimų bei kt. susidomėjimų bendruomenių. Daugelis jos narių verčiau naudotų ją nei pirmųjų šalių alternatyvas kurias suteikia pačios žaidimų kompanijos kaip "Valve" (Counter Strike: Global Offensive) ar "Riot Games" (League of Legends, Valorant).
"Discord" kompanija neseniai paminėjo, jog yra atvira pasiūlymams. Pasak Bloomberg, "Microsoft" ketina pirkti "Discord" platformą už daugiau nei 10 milijardų JAV dolerių. Straipsnyje taip pat minima, jog bendravimo platforma turėjo panašių diskusijų praeityje su "Amazon" ir "Epic Games" kompanijomis.
Apart to, pati kompanija yra atskleidus jog ji nėra pelninga. Nepasaint to, praeitų metų gruodį platformą aktyviai naudojo virš 140 milijonų unikalių vartotojų, bei kompanijos vertinimas padvigubėjo iš 3.5 bilijonų dolerių birželyje iki 7 bilijonų dolerių lapkrityje. Daugiau informacijos apie platformos statistiką galite sužinoti paspaudę čia.
"Microsoft" kompanija įsigydama "Bethesda" išleido apie 7.5 bilijonų dolerių, mažiau nei pranešamas 10 bilijonų naujam bendravimo platformos įsigyjimui. Dėl platformos įsigyjimo galimai "kovoja" kelios kompanijos, tad galime tik spekuliuoti kuri kompanija nugalės finansiškai.
O gal bendravimo platforma atsisakys pasiūlymų ir tęs darbą? Ką manote jūs?
233.6k -
OVH duomenų centro gaisras
Tikriausiai ne vienas iš jūsų pastebėjote jog nuo vakar neveikė vienos svetainės ir žaidimų serveriai,tai galėjo būti dėl to jog OVH duomenų centre Strasbūre buvo kilęs gaisras.OVH įkūrėjas ir generalinis direktorius Octave’as Klaba socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad ugniagesių komanda į įvykio vietą atvyko nedelsiant ir bandė išgelbėti nepažeistus duomenų centrus.Labiausiai nukentėjo du iš keturių ten esančių duomenų centrų,bet ir tie buvo išjungti dėl saugumo sumetimų.
OVH įkūrėjas Octave'as Klaba savo "Twitter" paskyroje praneša naujausias naujienas dėl duomenų centro atstatymo,visas šis procesas tvarkymo gali užtrukti net keletą savaičių kol bus viskas pilnai sutvarkyta.
Mūsų žiniomis labiausiai buvo paveikti šie projektai/žaidimų serveriai:
sarg.lt lmg.lt greenside.lt lsgyvenimas.lt apkaba.lt hl2go.com/servers Rust EU 25 serveriai Dar kolkas nežinoma kaip bus su duomenų atstatymu, kai kurie duomenis tikriausiai bus prarasti visam laikui ir neįmanoma bus jų atgauti.
73.3k -
Naujieji Interneto Vizijos savininkai!
Vakar Confidentus portale pasirodė straipsnis, apie vienos didžiausių Lietuvos tinklapių hostingo kompanijų "Interneto Vizija" (iv.lt), įmonės vidinės infrastruktūros pokyčius. Įmonė, kartu su savo dukterine įmone "Rakrėjus", buvo nupirktos kitos augančios hostingo kompanijos "Miss Group".
UAB "Interneto Vizija" buvo įkurta 2003 metais ir su laiku tapo lyderiaujančia hostingo tiekėja Lietuvoje. Įmonė turi virš 68 tūkts. klientų bei 170 tūkst. registruotų domenų, kurių 60% yra Lietuviški. Kompanija taip pat turi dukterinę įmonę "Rakrėjus", per kurią valdo Vilniuje esantį duomenų centrą.
„Miss Group“ įkūrėjas Mattiasas Kanetegas sakė: „Ši platforma yra puiki galimybė plėtrai Baltijos regione. „Interneto Vizija“ yra puikus verslo modelis, todėl tikimės, kad kompanijos mastai išaugs, o kartu su bendrojo interneto priežiūros bei duomenų centro padaliniais, pristatysime naujus sprendimus savo klientų bazei Lietuvoje. Džiaugiuosi, kad "Interneto Vizija" įsilieja į „Miss Group“ šeimą. Tikimės tarpusavio bendradarbiavimo su savo naujaisiais kolegomis plėtojant ir plėtojant verslą “.
Arvydas Štrausas, "Interneto Vizijos" įkūrėjas ir generalinis direktorius, sakė: „Mes didžiuojamės tuo, ką iki šiol pasiekė IV, ir tikime, kad naujieji savininkai suteiks naujų galimybių verslo augimui“.
Manoma, jog kompanijos pelnas šių metų pabaigoje gali siekti ir 11,5 mln. eurų.
Kaip manote, ar tai darys įtaką dabartinėms paslaugų kainoms? Pasidalinkite savo patirtimi ir nuomonėmis komentaruose.
73.2k -
Playpro.lt CS:GO 2x2 Turnyras
BRO Gaming Lounge organizuojamas CS:GO 2x2 turnyras (sausio 18d. - šeštadienį), kurio metu galėsite laimėti Playpro.lt įsteigtus prizus:
2 poros ausinių QPAD QH-91 (vertė 120eur) 2 vnt. pelės kilmėlių DREAM MACHINES DM PAD XL (vertė 36eur) 2 vnt. BRO gaming dovanų kuponų
Turnyre galės dalyvauti max 16 komandų, kurios burtų kelių bus suskirstytos į poras. Laimėjusi pora žengs į sekantį etapą. Kol galiausiai paaiškės finalinės dvi komandos ir nugalėtojas.
Į sekantį etapą pateks komanda laimėjusi du match'us (best of 3). Game mode: aim standart Maps: aim_map / aim_deagle / aim_9h_ak / aim_usp / aim_redline / aim_glockon
Turnyras vyks BRO Gaming lounge (ne online).
Registracijos mokestis komandai 10eur.
Registracija https://www.facebook.com/events/3396999923705500/
03k -
Kas yra kriptovaliuta?
A. Tapinas apie kriptovaliutas kalbasi su Lietuvos banko valdybos nariu Mariumi Jurgilu ir kriptovaliutų prekybos platformos „CoinGate“ vadovu Dmitrijumi Borisenka. Laidoje aiškinamama, kaip veikia blokų grandinės (angl. blockchain) technologija, kada ir kokiu tikslu buvo sukurtos kriptovaliutos.
Taip pat raginame pasidalinti informacija, kur ir kaip aiškiai lietuviškai paaiškina apie kriptovaliutų rinką, jos lyderius ir technologijas.
63k -
Metavisata - kas tai?
„Facebook“ prieš pora savaičių persivadino į kompaniją META ir taip pristatė, kad ateitį sieja su metavisata. O kas tai yra?
Knygos „Metavisatos pradžiamokslis“ autorius Matthew Ball aprašo, kad „Metaverslas – tai platus nuolatinių, realiuoju laiku atvaizduojamų trimačių pasaulių ir simuliacijų tinklas, kuris palaiko tapatybės, objektų, istorijos, mokėjimų ir teisių tęstinumą. Taip pat kurį sinchroniškai gali patirti neribotas naudotojų skaičius, kurių kiekvienas turi individualų buvimo jausmą“.
Tuo tarpu kompanija „Meta“ šį procesą apibūdina kiek kitaip, teigdami, kad metavisata - virtualių erdvių rinkinys, kurį galite kurti ir tyrinėti kartu su kitais žmonėmis, kurie nėra toje pačioje fizinėje erdvėje.
Plačiau kviečiame diskutuoti šioje temoje:
22.9k -
Mirė Žaidimų Balsas YouTube kanalo balsas - Giedrius
Šiandien per Žaidimų Balso Facebook puslapį buvo pranešta liūdna žinia. Po kovos su liga mirė Žaidimų Balso balsas - Giedrius. Norime pareikšti užuojauta jo šeimai, draugams ir pačio kanalo komandai. Kadangi pats užaugau su Žaidimų Balso YouTube kanalu ir teko žiūrėti ne vieną vaizdo įrašą, ši žinia mane tikrai sukrėtė.
Norintys prisidėti finansiškai ir pagelbėti šeimai šiuo sunkiu metu, galite pervesti parama Žaidimų Balso komandos nariui Sigitui kuris pasirūpins jog pinigai pasiektų artimuosius: -Sigitas Vyšnauskas -LT577044000318645336 -Mokėjimo paskirtis - Parama Giedriaus šeimai
72.4k -
Kortų žaidimai per šventes
Artėjant gražiausioms metų šventėms siūlome jums su visa savo šeima vakarus paįvairinti populiariausiais kortų žaidimais. Puslapyje Kortuzaidimai.lt rasite tiek pačius populiariausius kortų žaidimus kaip „Soliteris“, UNO ar „Durnius“, tiek mažiau žinomus: „Šernas“, „Paršiukas“ ar „Ramsas“.
Be to, apsilankę šiame puslapyje ne tik rasite daugiau nei 20 kortų žaidimų taisykles, tačiau dalį jų galėsite išbandyti ir tiesiog internete.
Lietuvoje tarp populiariausių kortų žaidimų ir toliau dominuoja tokie gerai žinomi vardai kaip „Pasjansas“, UNO, „Durnius“ ar „Asilas“, o dalį jų galima žaisti tiesiog vienam.
Įdomu ir tai, kad kortos į Lietuvą atkeliavo dar 1501 metais, o jas itin mėgo kunigaikštis Žygimantas Senasis. Kortų žaidimai dažniausiai nereikalauja jokio papildomo pasiruošimo, todėl yra itin populiarūs ir šiais laikais.
Taigi, belaukdami švenčių apsilankykite portale Kortuzaidimai.lt ir išsirinkite tinkamiausią sau ir savo šeimai.
O kokie Jūsų populiariausi kortų žaidimai?
22.4k -
Nuteistas filmai.in administratorius, konfiskuota turto už 200 tūkst. eurų
Praėjusį penktadienį, sausio 27 d., Kauno apylinkės teismas išnagrinėjo vadinamąją „Filmai.in“ bylą. Šios bylos nagrinėjimas truko daugiau nei penkerius metus. Joje du Lietuvos piliečiai buvo teisiami dėl piratinės svetainės „Filmai.in“, kurioje be autorių teisių subjektų leidimo skelbiami ir atgaminami filmai, administravimo, rašoma pranešime spaudai.
Šioje nelegalioje svetainėje registruoti vartotojai už atlygį filmus gali žiūrėti tiesiogiai arba atsisiųsti į savo kompiuterį ar telefoną. Vieną iš dviejų kaltinamųjų teismas išteisino. Asmeniui, kurio atžvilgiu teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, paskirta 15 tūkst. eurų dydžio bauda. Taip pat iš jo priteisti 38 tūkst. eurų kolektyviai autorių teises administruojančios asociacijos LATGA naudai ir per 11 tūkst. eurų UAB „All Media Lithuania“ (TV3 televizija) naudai pagal pateiktus civilinius ieškinius.
Negana to, priimtas sprendimas iš nuteistojo konfiskuoti turto už beveik 200 tūkst. eurų. Kaltinamasis turės padengti ir Asociacijos LATGA išlaidas advokatų paslaugoms. „Mus, autorių atstovus, Kauno apylinkės teismo nuosprendis vadinamoje „Filmai.in“ byloje neabejotinai džiugina. Kartu tai yra ir priminimas visiems, kad teisių turėtojai, pastebėję, kad jų kūriniai neteisėtai platinami internete, gali kreiptis ne tik dėl neteisėtų svetainių blokavimo į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją ar prašyti svetainių administratorių pašalinti jų kūrinius. Teisės aktuose taip pat numatyta galimybė kreiptis dėl baudžiamosios atsakomybės taikymo konkretiems asmenims, administruojantiems neteisėtus tinklalapius ir gaunantiems iš tokios veiklos finansinę naudą, kartu pareiškiant jiems ir reikalavimus atlyginti turtinę žalą. Šis teismo sprendimas tik patvirtina, kad autorių teisių pažeidimai yra vertinami rimtai ir gali sukelti iš tiesų rimtų teisinių pasekmių“, – sako LATGA direktorė Laura Baškevičienė.
„Apkaltinamasis Kauno apylinkės teismo nuosprendis „Filmai.in“ byloje sukuria tam tikrą autorių teisių apsaugos standartą, lemiantį griežčiausios teisinės – baudžiamosios – atsakomybės pritaikymą autorių teises pažeidžiantiems asmenims“, – sako asociacijai LATGA byloje atstovaujantis „Noor“ advokatas Vykintas Gutauskas.
Kaip jūs manote, ar su šita byla bus padėti pamatai filmų piratavimo stabdymui ir kitos panašaus tipo svetainės pradės rimčiau žiūrėti į nelegalu filmų talpinimą internete?
72.4k -
Nubaustas 17 metų jaunuolis atsakingas už >$117,000 apgaulę
Praeitų metų vasarą "Twitter" platformoje pasirodė daugelis žinučių iš žymių asmenybių ir kompanijų, kurių turinys siekė "atiduoti atgal" asmenybių kaip Elon Musk, Barack Obama, Joe Biden ir Bill Gates, ar kompanijų kaip Apple ir Uber gerbėjams už jų palaikymą. Ši "akcija" buvo išreklamuota kaip būdas padėti žmonėms per COVID-19 pandemiją.
"Apple" kompanijos "Twitter" profilyje buvo paskelbta ši žinutė: "Mes atiduodame atgal savo bendruomenei. Mes palaikome Bitcoin ir manome (jog) turėtumėte ir jūs! Visi Bitcoin išsiųsti toliau nurodytu adresu bus atsiųsti atgal dvigubai!"
Visa ši "akcija" buvo viena didelė apgaulė, ir po kelių savaičių nagrinėjimo paaiškėjo jog visą operaciją kuravo 17 metų vaikinas iš Tampa miesto Floridoje, Graham Ivan Clark. Šis jaunuolis bendrai iš visų nulaužtų "Twitter" paskyrų gavo apie 12.86 BTC (tuo metu verta virš $117,000, šiuo metu būtų verta virš $746,800).
Graham pripažino kaltę ir buvo nuteistas 3 metų kalėjimui ir 3 metų probacijos laikotarpiui. Kadangi įvykio metu šiam buvo tik 17, Floridos valstijoje anksčiau nurodyta bausmė yra didžiausia kurią gali gauti nepilnametis. Jaunuoliui pažeidus probacijos laikotarpį gresia mažiausiai 10 metų kalėjimo. Taip pat buvo sulaikyti 19 metų Mason Sheppard ir 22 metų Nima Fazeli, kurie dar laukia teismo sprendimo.
Praėjus kelioms savaitėms po įvykio, "Twitter" kompanija atskleidė jog Graham pavyko nulaužti paskyras apgaunant pačius darbuotojus, teigiant jog jis yra iš kompanijos IT skyriaus, galų gale gaudamas prieigą prie kompanijos vidinių įrankių paskyrų tvarkymui.
Visi gauti Bitcoin buvo konfiskuoti teisėsaugos agentūrų, ir yra tikimasi jog šie bus grąžinti savo savininkams.
62.3k -
Lavinamieji žaislai „PlayShifu“ su AR technologija atkeliauja į Lietuvą
„PlayShifu“ siūlo įvairius mokomuosius žaislus, kuriuos sudaro įtraukianti ir interaktyvi Papildyta Realybė (AR). Žaislai yra specialiai sukurti vaikams nuo 4 iki 12 metų ir ugdo pagrindinius STEAM įgūdžius (ang. Science, Technology, Engineering, Arts, Math - Mokslas, Technologijos, Inžinerija, Menai ir Kūryba, Matematika). „PlayShifu“ žaislai paverčia mokymąsi linksmu užsiėmimu, kuris patiks ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams.
Šiais laikais tėvams vis labiau kelia nerimą jų vaikai, praleidžiantys tiek daug laiko prie ekranų. Du geri bičiuliai, tik tapę tėveliais, jau nuo 2016 metų pradėjo galvoti, kaip paversti vaikų praleistą laiką prie ekranų prasmingesniu ir tuo pačiu švietimą padaryti patrauklesniu naujai vaikų kartai Alfa. Taip gimė „Playshifu“ – žaislų įmonė, siūlanti įvairius žaislus, kurie sujungia fizinį ir skaitmeninį pasaulius bei paverčia mokymąsi daug smagesniu.
Naujausi „PlayShifu“ išradimai yra „Plugo“ - įtraukianti, mokomoji Papildytos Realybės žaidimų sistema, mokanti vaikus būtinų „STEAM“ įgūdžių ir „Orboot“ - pirmasis Papildytos Realybės gaublys vaikams. Abi žaislų linijos sulaukė didelio pasisekimo ir pasiekė daugybę namų net 35 pasaulio šalyse. Dabar „Playshifu“ ieško mažmeninės prekybos partnerių Lietuvoje, kad galėtų pristatyti savo inovatyvius žaislus dar daugiau šeimų.
„Plugo“ žaidimų sistemą sudaro vienas žaidimų pultelis, keturi keičiami žaidimų rinkiniai ir mobilioji programėlė. Kiekviename žaidimų rinkinyje yra 5 žaidimai su daugiau nei 300 lygių, kurie paverčia mokymąsi daug įdomesniu ir įtraukiančiu, nesvarbu, ar tai būtų matematika, žodynas, kritinis mąstymas ar loginis samprotavimas. Skirtingai nuo daugumos šio segmento mokomųjų žaislų, „Plugo“ pritaiko kiekvieno rinkinio programėlės iššūkius pagal vaiko amžių, kad jis galėtų tobulėti.
„Plugo Count“ - praktinis matematikos rinkinys, įtraukiantis vaikus į pasakojimus, pagrįstus žodiniais uždaviniais, lavinantys matematikos įgūdžius, naudojant realius skaičius.
„Plugo Letters“ - žodžių kūrimo rinkinys, padedantis vaikams išmokti naujų žodžių ir rašybos, naudojant foniką, bei tobulinti anglų kalbos gramatiką jaudinančių istorijų pagalba.
„Plugo Link“- inžinerinių galvosūkių rinkinys, skatinantis vaikus rasti kūrybiškų STEM galvosūkių sprendimų, statant ir balansuojant magnetinius blokus žaidimų pulte.
„Plugo Tunes“ - muzikos mokymosi rinkinys, padedantis išmokti groti pianinu naudojant unikalią techniką.
Kita „Playshifu“ žaislų linija – interaktyvūs „Orboot“ Papildytos Realybės gaubliai. Naudodami „Orboot“ su tam skirta mobiliąją programėlę, vaikai gali virtualiai keliauti po septynis žemynus neišeinant iš savo namų su „Orboot Earth“, susipažinti su jau išnykusiusiais dinozaurais su „Orboot Dinos“ ir tyrinėti raudonąją planetą Marsą su „Orboot Mars“ žaidimų sistema.
Įspūdingos ir interaktyvios „Orboot Earth“ papildytos realybės funkcijos nukelia vaikus į skirtingas šalis ir išskirtines vietas, kuriose jie gali sužinoti apie įvairias kultūras, išradimus, monumentus, laukinę gamtą, vietinę kulinarijos virtuvę ir oro sąlygas. Šis beribis gaublys skatina vaikus atrasti kiekvieną regioną bei sužinoti daugiau apie jo gamtos ir kultūros paveldą.
„Orboot Dinos“ nukelia vaikus į 60 milijonų metų senumo žemes ir leidžia susipažinti su daugiau nei 400 faktų apie dinozaurus. Naudodami „Orboot Dinos“ vaikai gali keliauti laiku ir aplankyti Triaso, Juros ir Kreidos periodus, ir visą tai pažinti per pramoginį, mokomąjį žaidimo formatą.
„Orboot Mars“ - tarpplanetinė kelionė, per kurią vaikai, padedami Padidintos Realybės technologijos, gali sužinoti daugiau nei 1000 faktų apie raudonąją planetą Marsą, keliaudami per iškilias planetoje esančias lygumas, kraterius, slėnius ir kalnus.
„Orboot“ programėlė yra reguliariai atnaujinama, nuolatos įtraukianti naujų žaidimų ir funkcijų. „Orboot“ yra tobulas STEAM žaislas vaikams, sužadinantis jų smalsumą ir padedantis ugdyti kalbos ir pažinimo įgūdžius. „Orboot“ skatina jaunus protus pažinti skirtingas pasaulio kultūras ir žmones, paversdamas juos pasaulietiškais. Ar esate pasiruošę leistis į pasaulinį turą su savo vaikais?
02.3k -
Kaip (ne)nusipirkti netikrus Airpods Pro 2
Senai jau forume kūriau kokias nors temas arba rašiau straipsnius, bet galvoju jog reikia informuoti tiek forumo ir tiek ne forumo narius apie dabartinius "trendus" ir kaip nebūti apgautam. Galbūt jau daugelis žinote apie tai jog jeigu yra kokia nors brangi prekė ir jos nevisi gali įpirkti, dažniausiai atsiranda tie kurie sukurs tos prekės pigesnį variantą arba dar kitaip vadinama kopija. Kopijos šiais laikais dažniausiai būna vos ne 1:1 , sunku tiek iš įpakavimo prekės ir tiek pačia prekę čiupinėjant atskirti jog tai yra kopija. Bet jeigu žinai ko ir kur ieškoti, tai lengvai gali atskirti kur kopija, o kur originalas.
Nevarginsiu jūsų ir eisiu prie esmės. Pastaraisiais mėnesiais atsirado daug Apple produktų kopijų pardavinėtojų, galbūt tame nieko ir nebūtų blogo jeigu jie tų produktų nepardavinėtų tvirtindami, kad tie produktai yra originalūs. Aš suprantu, kad produktų kopijos vyraus visais laikais, bet manau pardavėjas turėtų aiškiai apie tai informuoti, o ne bandyti pirkėjui visais būdais įrodyti jog jis perka tikrai tikrai originalu Apple produktą. Reikia suprasti, kad šiame versle vyrauja dideli pinigai, jeigu kopijų pardavėjas įdeda užtektinai pastangų, jisai per trumpą laiką gali uždirbti nemažas sumas pinigų iš tokių apgaulių. Dar norėčiau paminėti tai, kad dauguma tų pardavėjų yra nepilnamečiai!
Kopijų pardavėjai
Viena populiariausių šių kopijų pardavinėtojų platformų yra TikTok. Šioje platformoje lengva išpopuliarėti sukūrus trumpą video kuris lengvai pritraukia žiūrovų dėmesį. Šiuo atveju jie reklamuoja savo kopijas ir kaip galima iš jų užsidirbti įdedant minimalias pastangas. Pirmas kopijų pardavėjas kurį teko man pamatyti per TikTok buvo justaszid , jisai turėjo nemažai įkeltų TikTok video kuriose reklamavo savo Discord serverį kuriame galima nusipirkti iš jo Apple produktų kopijų ir jas perparduoti per tokias platformas kaip Vinted, Eneba, Skelbiu.lt. Pirmuose savo TikTok buvo įkėlęs net kaip Apple produktų kopijas dovanojo savo šeimos nariams. Dar buvo video kaip jisai iš mašinos filmuoja kaip vyksta Apple produktų kopijų pardavinėjimas, atvažiavo pirkėjas Apple Airpods Pro 2 ausinių nusipirkti ir net tikrino ausinių svorį, bet galiausiai patikėjo, kad jos "originalios" ir davė pinigus. Kitas kopijų perpardavinėtojas yra Resell Lithuania. Jis turi irgi TikTok paskyrą ir Discord serverį kuriame viskas identiškai kaip ir pas Justą. Abudu perpardavinėtojai turi tikrai nemažą kiekį narių. Viename apie 1,2 tūkst narių, kitame apie 2 tūkst. narių. Bet tie kuriuos išvardinau yra lašas jūroje, nes pastaruoju metu pradėjo nauji dygti kaip grybai po lietaus ir sunku sugaudyti bei surinkti visą informaciją apie kiekvieną.
Kaip žinoti, kur originalus Airpods Pro 2 , o kur kopija?
Neištreniruotai akiai visada bus sunku atskirti, kur originalus Apple produktas, o kur netikra jo kopija. Bet jeigu žinai kopijos ir originalumo atskyrimo būdus, tai nekils tada abejonių, kur originalas, o kur pigi kopija.
Dėžutės kokybės patikrinimas - nors daugumai tai nuskambės kvailai, bet jeigu teko praeityje pirkti Apple produktų ir turėti jų dėžutes, tai maždaug žinote kokios kokybės galima tikėtis. Reikėtų atkreipti dėmesį į šriftą, teksto lygiavimą , spalvas, teksto kokybę, pačios dėžutes kokybę, nes jinai tikrai būna prastesnės kokybės. O jeigu dar turite originalių ausinių dėžutę arba jūsų pažįstamas turi, tai tiesiog vienas prie vieno galite patikrinti. Garantijos nebuvimas - didžiausias kopijų minusas yra tas, kad juos išpakavus ir įjungus per nustatymus nerodys, kad jie turi Apple garantija. Čia yra vienas iš lengviausių būdų kaip atskirti, kur kopija, o kur originalas. Bet didžioji dalį pardavėjų neleis išpakuoti vietoje jų ir įjungti norint patikrinti, ar yra garantija, ar ne. Originaliems AirPods Pro 2 yra suteikiama metų laiko kuri prasideda nuo jų pirmo įjungimo. Nešimas į Ideal saloną - dauguma Apple kopijų pardavėjų bijo šito labiausiai, jeigu prieš perkant parašysite, ar galima būtų nueiti į Ideal saloną, kad patikrinti jog perkami AirPods Pro 2 originalūs. Tai galimai nesulauksite iš pardavėjo atsakymo arba būsite paliktas ant seen. Tai vienas iš efektyviausių būdų ir lengviausių norint atskirti kur originalios ausinės, o kur jų kopijos. Ideal yra autorizuotas "Apple" atstovas Lietuvoje. Ideal salonus galite rasti Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Salonų adresai yra jų svetainei ideal.lt. Funkcijų neveikimas - ant kopijų tokia funkcija kaip (Active Noise Cancellation) neveikia, nors ir per pati telefoną rodys, kad jos egzistuoja ir galima įjungti, įjungus jas nebus jokio skirtumo ir girdėsite vistiek triukšmą. Įtartinas skelbimas - dauguma kopijų pardavinėtojų slepia savo tapatybę ir nepasitvirtina jos per skelbiu.lt, be nepatvirtintos tapatybės dar galima atkreipti dėmesį į paskyros sukūrimo data, dažniausiai būna jos naujai sukurtos. Taip pat, reikėtų atkreipti į skelbimo aprašymą, dauguma jų būna neunikalus ir kartojasi, kaip pavyzdys "gavau dovanų, nenoriu" , "nepatiko" , "gavau dovanų, bet nenaudoju iPhone" . Be vis šito, dauguma pardavėjų neduos jums savo banko sąskaitos ir prašys susitikti gyvai. Suklastotos sąskaitos faktūros - nors dauguma pagalvosite, kad sąskaitų faktūrų klastojimas yra nusikaltimas. Bet kopijų pardavinėtojams tai yra nesvarbu. Dažniausiai klastojamas yra skytech.lt , varle.lt , ideal.lt sąskaitos faktūros. Iš kur žinoti, kad sąskaita faktūra tikra arba netikra? Tiesiog paskambinkite į parduotuve ir patikrinkite sąskaitos faktūros tikrumą pateikdami jos duomenis, jeigu ir kas nors sutaps, didelis šansas, kad didžioji dalis duomenų yra netikri ir pasakys, kad sąskaita faktūra yra suklastota. Sunkiausia yra su užsienio parduotuvių sąskaitų faktūrų tikrinimu, patarčiau tiesiog vengti tokių, nes suklastoti Amazon.de arba Amazon.com invoice yra kelių minučių darbas. Čia yra maža dalis būdų kaip atskirti kur kopijos ir kur originalūs AirPods Pro 2. Nors šiuos būdus rašiau dedikuodamas AirPods Pro 2 ausinėms, bet galima juos panaudoti ir kitiems Apple produktams.
Kaip galima prisidėti prie šio verslo žlugimo?
Pradžiai norėčiau paprašyti, kad reportintumėte tuos TikTok video ir paskyras. Nors TikTok po kurio laiko pats pašalina jų paskyras, bet reportinant tai įvyksta greičiau. Jeigu pamatote įtartinus skelbimus per Vinted, Skelbiu, Eneba, rekomenduoju juos reportinti, kad jų darbuotojai atkreiptų dėmesį ir įvertintu skelbimo tikrumą.
O jeigu jau taip atsitiko, kad netyčia nusipirkote kopija, bet turite pardavėjo banko sąskaitos duomenis. Patariu kreiptis į policija ir rašyti pareiškimą, tai galite padaryti per epolicija.lt svetaine.
Nors spėju, kad bus nevienas komentaras apie tai, kad čia tiesiog bandymas kovoti prieš vėjo malūnus, bet reikia suprasti tai jog čia dideliu mastu apgaudinėjami žmonės. Nemanau, kad kažkuris norėtų nusipirkti kopija AirPods Pro 2 tikėdamasis, kad tai yra originalas. Tai gali būti ir nebūtinai Apple produktai, jie neseniai pradėjo pardavinėti Dyson siurblius, JBL kolonėles.
P.S Norėčiau padėkoti Pauliui K. , jisai Facebook grupėse PC Builds Lietuva ir Mac LT daugiau informacijos paviešino apie šiuos perpardavinėtojus ir jų veikla.
52.2k -
Kaip atblokuoti blokuojamus puslapius?
Jau keleri metai Lietuvoje yra blokuojami įvairiausio tipo puslapiai Lietuvoje (filmų, bankinių paslaugų, serialų ar televizijų, azartinių lošimų, loterijų ir kita dar ateityje bus) ir tą nusprendžia vos keli asmenys sėdintys valdžioje be didelių diskusijų su visuomene.
Tačiau yra daugybė galimybių kaip atblokuoti blokuojamus puslapius, apie tai šis pranešimas bei tema forume.
Pagrindiniai atblokavimo būdai yra tokie:
DNS nustatymų pakeitimas VPN (mokamo ir nemokamų) naudojimas PROXY paslaugos ir servisai TOR naršyklė Telefonuose mobilios programėlės Plačiau apie viską galite skaityti bei diskutuoti šioje temoje
32.2k -
Kiniečių internetinės parduotuvės: Temu ar Aliexpress?
Kinijos internetinės parduotuvės tapo neatsiejama daugelio vartotojų gyvenimo dalimi, siūlydamos platų prekių asortimentą už pasiekiamas kainas. Dvi iš populiariausių tokių platformų yra Tema ir Aliexpress. Kadangi gan plati tema apie Temu Lietuvos parduotuvę aprašė mūsų narys temoje žemiau.
Norėtume sužinoti kokias pagrindines kinietiškų prekių elektronines parduotuves naudojate? Galbūt tai nėra vien tik Temu ar Aliexpress, bet panašų asortimentą turi ir kitos parduotuvės bei nekyla problemų su siuntimais į Lietuvą.
62.1k -
Ilgai lauktas GTA 6 traileris!
Nors buvo pranešta, kad GTA 6 traileris pasirodys šiandien 15 val. Lietuvos laiku, bet atsirado žmonių kurie nutarė jį paleakinti ankščiau ir Rockstar Games nutarė jį parodyti ankščiau laiko.
GTA VI išleidimo metai yra 2025, bet tikslios datos dar kolkas niekur nėra nurodyta.
Ar likote nustebinti pasirodžiusiu traileriu? ar buvo verta laukti 10 metų? Lauksime jūsų komentarų ir įspūdžių
52k -
Pirmą kartą istorijoje lietuvis tapo „Counter Strike“ pasaulio čempionu
Dar prieš metus pirmą kartą Lietuvos vėliavą į pasaulio CS čempionato atkrintamąsias atnešęs J.Lekavičius po metų tapo ir šio prestižinio turnyro čempionu. Danijos širdyje Kopenhagoje vykusiame „PGL Major Copenhagen“ turnyre lietuvio atstovaujama „Natus Vincere“ (NaVi) ekipa nerado lygių ir finale nugalėjo jau kartą pasaulio čempionais tapusią „FaZe Clan“ ekipą. NaVi su lietuviu prieaškyje namo parsiveš ir didžiausią prizinio fondo dalį - 500 tūkst. eurų. Finalinė dvikova buvo ypatinga ir tuo, kad joje žaidė atstovai iš visų trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos ir Estijos.
Nuostabų žaidimą demonstravę NaVi žaidėjai jau susitikimo pradžioje susikūrė pranašumą, o įstabus „jL“ pasirodymas leido sėkmingai užbaigti finalą. Viso čempionato metu rekordus laužęs J.Lekavičius buvo pripažintas šio prestižinio turnyro naudingiausiu žaidėju (MVP). Tai pirmasis lietuvis istorijoje tapęs ne tik tapo pasaulio čempionu, bet ir šio turnyro naudingiausiu žaidėju.
21.9k -
Top 5 internetiniai FPS žaidimai 2022
Šiuo metu vienas populiariausių vaizdo žaidimų žanrų yra ,,first-person“ šaulys. Išties, tai sunkiai apibūdinamas jausmas, kai gali panaudoti visus savo sugebėjimus prieš geriausius oponentus internetu. Šis žanras šiuo metu yra nepaprastai populiarus.
Dar viena gera žinia, jog dabar koviniams kompiuteriniams žaidimams taikomos puikios nuolaidos. Kai kuriems šio žanro žaidimams nuolaidos taikomos jau daugybe metų.
Iš tokios gausybės puikių žaidimų tikrai sunku atsirinkti geriausius. Todėl sudarėme 2022 – ųjų metų populiariausių kompiuterinių žaidimų sąrašą.
Battle Royale – Apex Legends
Battle Royale žanras į rinką atėjo su didžiuliu griausmu. Gali rinktis nesuskaičiuojamą kiekį nuostabių kovinių žaidimų nuo PUBG iki pat Fortnite bei Call of Duty: Warzone. Vis dėl to, EA’s Apex Legends kompiuterinis žaidimas yra vienas iš populiariausių gamecamp.gg platformoje.
Žaidimo grafika ir siužeto linija panaši į Fortnite bei PUBG komandinius žaidimus.
Apex legends kompiuterinio žaidimo patobulinimas vertas puikaus įvertinimo. Battle Royale žaidimas laikomas vienu geriausiu dėl puikiai išvystytų veikėjų charakterių, jų siekių bei įtraukiančio scenarijaus. Battle Royale šiuo metu yra geriausias FPS žanro žaidimas.
Old School – Counter-Strike: Global Offensive
CS:GO jau dešimtmetį, nuo pat 2012 metų premjeros, sugeba išlaikyti savo vertę.
Vos pasirodžius CS:GO kompiuteriniam žaidimui, jis iškart buvo priskirtas prie taktinių-kovinių žaidimų kategorijos. Ypač CS:GO buvo priskiriamas prie rungtynių žaidimų. CS:GO panašus į standartinį 5v5 bei Battle Royal vaizdo žaidmus.
CS:GO kompiuterinis žaidimas išties stulbinantis. Kadangi CS:GO jau senai dalyvauja žaidimų rinkoje, tad per šį laikotarpį susibūrė išskirtinė žaidėjų bendruomenė. Deja, naujokams čia ypač sunku pritapti. Naujiems žaidėjams tenka dvigubai daugiau treniruotis, jog pasiektų bendruomenės lygį ir atiktikų jų standartus. Vis dėl to, jeigu ieškai žaidimo, kuriame galėtum pagerinti savo FPS sugebėjimus, CS:GO žaidimas skirtas būtent tau.
Įprasti – Overwatch
2016 Overwatch kompiuterinis žaidimas staiga išpopiuliarėja ir tampa dažniausiai žaidžiamu internetiniu žaidimu. Prie tokios didelės žaidimo sėkmės prisidėjo platus herojų pasirinkimo spektras.
Artėjant Overwatch 2 išleidimui, Overwatch tarsi atgyja: sparčiai pradeda augti žaidėjų skaičius.
Be to, bėgant metams, Blizzard pridėjo daugybe patobulinimų. Taigi, jei ilgai nežaidei šio žaidimo, dabar gali džiaugtis galybe puikių patobulinimų.
Komandiniai žaidimai – Valorant
Jeigu sujungtum Overwatch ir CS:GO kompiuterinius žaidimus, gautum kažką panašaus į Valorant.
Riot Games’ priskiriami komandiniams žaidimams. Tai yra vienas naujausių kompiuterinių žaidimų iš šio sąrašo - bet ne prasčiausias.
Nors jau išvardijome naujausius patobulinimus, būtent dabar yra puikus metas pradėti žaisti šiuos žaidimus!
Hardcore – Escape from Tarkov
Jeigu manei, kad CS:GO žaidimas yra labai įtemptas, teks suabejoti.
Escape from Tarkov tai ne įprastas FPS žanro žaidimas. Čia vaizduojamas itin tikroviškas karas, kuriame tu turi įveikti užduotis, tyrinėti vietovę, dalyvauti įtemptose kovose, ir, nepaisant to, sugebėti įveikti mirties baimę. Tai išties kupinas įtampos žaidimas.
Unikalus derinys: hardcore shooter ir MMO patobulinimai, Escape from Tarkov žaidimui suteikia unikalumo. Turbūt niekada nesi žaidęs kažko panašaus.
Tikrieji FPS hitai išleidžiami tik kas keletą metų, tad šis sąrašas gali būti nepaprastai svarbus tau. Galbūt jau esi veteranas viename iš šių žaidimų?
Galime padėkoti aktyviems žaidimų kūrėjams, nuolat besistengiantiems sukurti įtraukiantį turinį tau.
41.9k -
„Discord“ uždraustas rusijoje
rusijos ryšių priežiūros tarnyba „Roskomnadzor“ antradienį paskelbė apie socialinių tinklų platformos „Discord“ uždraudimą šalyje. Sprendimas priimtas dėl įstatymų pažeidimų, susijusių su rusijos teisės aktuose numatytais reikalavimais, kurie skirti „pranešimų siuntimo teroristiniais ir ekstremistiniais tikslais prevencijai“. „Roskomnadzor“ pranešime teigiama, kad prieiga prie „Discord“ ribojama dėl šių teisės aktų pažeidimų.
Pastaraisiais metais Rusija dažnai reikalauja, kad užsienio platformos pašalintų turinį, kuris laikomas „neteisėtu“. Be to, už nurodymų nevykdymą platformoms skiriamos baudos.
2023 m. liepos mėnesį Maskvos teismas skyrė platformai „Discord“, kuri yra įsikūrusi JAV, 6 milijonų rublių (apie 56,4 tūkst. eurų) baudą už tai, kad nepašalino „neteisėto“ turinio. „Roskomnadzor“ teigia, kad bendrovė ignoravo šį sprendimą. Nors „Discord“ yra ypač populiarus tarp jaunimo, Rusijoje plačioji visuomenė šia platforma naudojasi kur kas mažiau nei, pavyzdžiui, „Telegram“.
Spalio 1 d. „Discord“ gavo nurodymus pašalinti beveik 1 000 vienetų turinio, tačiau jų neįvykdė. Tarnyba taip pat teigė, kad šią platformą aktyviai naudoja nusikaltėliai.
71.9k -
10 idėjų, kaip užsidirbti pinigų karantino metu
Neseniai planetą užplūdo koronavirusas, kurio pasekmės dar neaiškios, o Lietuva nukentėjo kaip nė viena šalis. Tačiau ar yra būdų, kaip išnaudoti papildomą laiką, kurį praleidžiame namuose, savo naudai?
Atsakymas - taip; yra daug teisėtų ir unikalių būdų, kaip karantino metu užsidirbti pinigų namuose. Geriausia tai, kad nėra jokių įsipareigojimų ir galite dirbti pagal savo tvarkaraštį.
Padedami mūsų autoriaus Vitalijaus Kuzmičiaus, sudarėme sąrašą efektyviausių būdų, kaip užsidirbti pinigų Lietuvoje karantino metu.
Internetiniai kazino žaidimai
Azartiniai lošimai - tai smagus būdas užsidirbti pinigų be vargo internetiniuose kazino. Tačiau, kad ir kiek sėkmės ir malonumo patirsite lošdami karantino metu, būkite atsargūs, kad pernelyg neįsitrauktumėte.
Būkite atsakingi, jei nusprendėte užsidirbti pinigų lošimų platformose. Gerai atlikite tyrimus, gaudami pagalbą iš kai kurių ekspertų sąrašų akimirksniu atsiimti kazino LT, kad greitai gautumėte savo laimėjimus, ir ištirkite naudingas strategijas, kurios gali atnešti jums sėkmę lošiant namuose.
Be abejo, kai kurioms įmonėms 2020 m. Dėl pandemijos buvo sunkūs laikai, tačiau kai kurios uždirbo daugiau žinomumo. Kazino online pramonė yra viena iš jų, nes sausumos kazino turėjo likti uždaryti kelis mėnesius.
Fotografija
Yra keletas internetinių atsargų paslaugų, kuriose galite užsidirbti pinigų. Jei turite talentą fotografuoti, gerą fotoaparatą - DSLR arba mobilųjį telefoną - tai puiki galimybė gauti papildomų pajamų.
Galite paklausti savęs: "Kaip galiu padaryti pakankamai geras nuotraukas, kad galėčiau jas parduoti namuose?". Na, fotografija - tai kūrybiškumas. Namuose galite rasti tūkstančius įdomių idėjų, taip pat galite ieškoti pavyzdžių ir įtakos internete.
Virtualus asistentas
Kitas būdas užsidirbti pinigų namuose - padėti kitiems atlikti užduotis kaip virtualiam asistentui. Jei turite gerus organizacinius įgūdžius ir galite tinkamai tvarkyti savo laiką, jums puikiai tiks virtualaus padėjėjo vaidmuo.
Šiuo metu, ypač Lietuvoje, daugėja tam tikrų platformų, kuriose laisvai samdomi darbuotojai gali skelbti apie savo įvairius įgūdžius. Manote, kad galite gerai rašyti, kurti trumpus garso takelius ar piešti logotipus? Tuomet tikrai turėtumėte apsvarstyti galimybę parduoti savo įgūdžius internete.
Mokymas
Anglų kalba šiuolaikiniame pasaulyje yra labai paklausi, tačiau lietuvių kalba taip pat gali būti naudinga. Didelis LT žmonių privalumas yra tas, kad jie iš prigimties puikiai kalba lietuviškai. Taigi galite mokyti lietuvių kalbos internetu ir lengvai užsidirbti pinigų.
Taip pat galite mokyti tokių dalykų kaip matematika, gamtos mokslai ar muzikos instrumentai, pavyzdžiui, fortepijonas ar smuikas, taip pat daugelio kitų dalykų.
Prekyba kriptovaliutomis
Kriptovaliutos vystosi kiekvieną dieną. Atrodo, kad ateityje jos bus pageidaujamas mokėjimo būdas. Todėl galite pasinaudoti dabartiniu pakilimu ir pradėti prekiauti kriptovaliutomis.
Balso užsklanda
Sukurti užkadrinį balsą paprasta - tereikia garsiai perskaityti pateiktą tekstą. Šis darbas labai reikalingas žmonėms, mokantiems anglų kalbą. Pasirodymų galite rasti daugelyje interneto platformų.
Apmokamos apklausos
Tūkstančiai apklausų laukia, kol bus užpildytos internete. Geriausia tai, kad dauguma apklausų temų skirtos angliškai kalbantiems žmonėms. Užpildę apklausą gausite taškų, kuriuos galėsite iškeisti į pinigus ar net dovanų korteles.
Grafinis dizainas
Grafinį dizainą nėra lengva pradėti kurti. Jei jau turite patirties, tuomet jums pasisekė, nes pastaruoju metu jis labai paklausus. Tačiau net jei nesate patyręs dizaineris, jums nereikia nerimauti, nes galite mokytis ir pradėti eksperimentuoti pramogaudami namuose.
Kai jums pavyks tapti pakankamai geru, kad galėtumėte parduoti savo darbus, galite būti tikri, kad uždirbsite daug pinigų.
Srautinė transliacija
Transliavimas iš tikrųjų daugeliu atžvilgių panašus į tinklaraščio rašymą. Galite rinktis iš begalės temų, įskaitant vaizdo žaidimus, vlogus, maisto gaminimą ir pan. Jums tereikia būti atsidavusiems ir kūrybingiems, kalbant apie turinio pateikimo būdą.
Išvada
Kaip matote iš šio straipsnio, nėra nieko, kas galėtų sutrukdyti jums uždirbti pinigus namuose karantino metu.
01.9k -
„Regitroje“ KET testai pasidarė sunkiau išlaikomi
Kaip visi žinome būsimiems vairuotojams iš pradžių reikia išlaikyti teorinį kelių eismo taisyklių (KET) egzaminą, kurio metu turi atsakyti teisingai į ne mažiau nei 80 procentų užduotų KET testų klausimų. Vėliau pastarųjų laukia praktinė dalis, kurios metu egzaminas tampa vis panašesnis į realų kasdienį vairavimą tiek aikštelėje, tiek ir gatvėje.
Remiantis "Regitra" duomenimis, 2010-aisiais metais iš pirmo karto teorijos egzaminą išlaikė 74 procentai asmenų, tuo tarpu 2020 m. gerokai mažiau – vos 51%. Laikant praktikos egzaminą pirmojo karto metu sėkmė 2010 m. aplankė 38%, o 2020 m. – tik 35%.
Pasak automobilių vairavimo mokyklų specialistų, tokie statistikos pokyčiai įvyko dėl intensyvesnio tapusio eismo ir pora metų vykusios pandemijos. Sudėtingiau išlaikyti praktikos vairavimo egzaminą tampa taip pat dėl to, nes jis trunka ilgiau ne tai būdavo anksčiau, o užduotys tampa sudėtingesnės.
21.7k -
„Project Quantum“ – projektas, siekiantis pakeisti požiūrį į kompiuterinius žaidimus. Konkursas.
Kompiuteriniai žaidimai pastarąjį dešimtmetį išgyveno itin rimtus pokyčius, kurie kelia itin daug diskusijų ir klausimų. Žaidimų kūrėjai vis dažniau žaidėjams parduoda nepilnas žaidimo versijas ir už įvairius papildymus prašo sumokėti papildomai. Tokia praktika naudojama nemažoje dalyje didžiųjų studijų žaidimų, tačiau panašu, kad artimiausiu metu situacija gali apsisukti 180 laipsnių kampu.
Visai neseniai įsikūrusi „Quantum Works“ žaidimų studija ruošiasi šios industrijos revoliucijai. Neseniai pranešta apie „Project Quantum“ žaidimą, kuris leis žaidėjams patiems užsidirbti.
„Project Quantum“ tapo pirmuoju žaidimu, kurio kūrimas finansuojamas kripto valiutomis. Būtent šia valiuta apdovanojimus gaus ir žaidėjai, įvykdę tam tikras užduotis žaidimo pasaulyje. Tai – iki šiol nematyta praktika, kuri, tikimasi, iš esmės pakeis požiūrį ir į kriptovaliutų pritaikymą.
Kūrėjai rimtai žiūri ir į patį žaidimą, prie kurio dirba gerai žinomi šios industrijos atstovai, anksčiau dirbę prie tokių projektų kaip „Uncharted“, „The Last of Us“ ar „Call of Duty“.
Skelbiamas konkursas prisijungusiems prie Telegram grupės https://t.me/projectquantum_lithuania, laimėtojams bus pervesta 20$ vertės QBIT kriptovaliutos.
Telegram: https://t.me/projectquantum_lithuania (Lietuvių bendruomenė) Svetainė: https://quantumworks.co.uk/ Discord: https://discord.gg/projectquantum
01.7k -
Ką naudinga žinoti apie piešimo planšetes ir kaip pasirinkti tinkamą?
Šiomis dienomis, išmaniųjų technologijų rinkoje galime rasti įvairiausių įrenginių. Tai ir paprasti, o taip pat ir žaidimų (gaming) kompiuteriai, planšetiniai kompiuteriai, išmanieji telefonai, laikrodžiai bei daugybė kitų įrenginių, kuriuos naudojame ir darbui, ir laisvalaikiui. Tiesa, naudinga paminėti ir piešimo arba grafines planšetes, apie kurias dalis žmonių nieko nežino. Tai įrenginys, kuris yra naudojamas piešimui, braižybai ir sugeba perkelti informaciją iš ranka piešto į skaitmeninį formatą. Specialus su planšete naudojamas rašiklis, pieštukas veikia kaip teptukas, standartinis pieštukas ir padeda nupiešti ir išgauti norimus brėžinius ir piešinius. Tokias planšetes naudoja dailininkai, menininkai, architektai ir inžinieriai, grafikos dizaineriai, iliustruotojai, animacijų kūrėjai. Tai neatsiejamas kūrybiško, meniško žmogaus įrankis, padedantis piešinius greitai ir efektyviai perkelti į fizinę formą. Tačiau, piešimo planšečių galima rasti įvairiausių, o pasirinkti tinkamą ir kokybišką gali būti ne taip paprasta kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Dėl šios priežasties, šiame straipsnyje pateiksime kelis patarimus, kurie padės pasirinkti tinkamą ir gerą piešimo planšetę.
Trumpa piešimo planšečių istorija
Piešimo arba grafinės planšetės yra puikūs, išmanūs ir labai praktiški įrenginiai, kurių dėka, ranka nupieštus piešinius ir brėžinius galima akimirksniu pamatyti kompiuterio ekrane, skaitmeniniu formatu. Šias planšetes naudoja įvairūs menininkai, inžinieriai, dizaineriai. Pirmoji piešimo planšetė buvo sukurta dar 1984 metais ir vadinosi KoalaPad. Ši planšetė buvo naudojama kartu su Apple II kompiuteriu, o vėliau buvo suderinama ir su IBM PC kompiuteriais. Šiomis dienomis, grafinių, piešimo planšečių pasirinkimas yra be galo platus. Jos naudojamos ne tik piešimui ar braižymui, bet ir parašų nuskaitymui bei panašiems tikslams. Na, o toks platus pasirinkimas tik užtikrina, kad kiekvienas gali rasti ir pasirinkti sau tinkamą grafinę planšetę.
Tipas
Naudinga paminėti, kad piešimo planšetės gali būti skirtingų tipų, kurių kiekvienas pasižymi savais privalumais ir ypatybėmis. Pirmasis tipas - paprastos piešimo planšetės be ekrano. Tai standartinės piešimo planšetės ant kurių piešiant reikia žiūrėti ir į kompiuterio ekraną. Žinoma, tokios planšetės naudojimas reikalauja tam tikrų įgūdžių, įpratimo, rankos-akies koordinacijos lavinimo. Tačiau, prasilaužus ir įgijus patirties, jomis naudotis bus labai paprasta ir patogu. Teigiama, kad šio tipo piešimo planšetės yra tinkamos tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems naudotojams. Negana to, jos yra ir labai nebrangios. Dauguma skaitmeninių menininkų pradeda savo meninį kelią būtent su šio tipo planšetėmis. Kitas tipas - piešimo planšetės su ekranu. Kaip ir nurodo pavadinimas, šios planšetės turi integruotą ekraną. Jos yra brangesnės nei anksčiau aptartos planšetės ir, dažniausiai, yra naudojamos jau pažengusių, profesionalių naudotojų. Kadangi, piešimo metu viskas matosi ant ekrano, dalis laikosi nuomonės, kad šiomis planšetėmis naudotis yra patogiau ir patogiau. Taip yra todėl, kad dirbant, piešiant nereikia žvalgytis į kompiuterio ekraną, siekiant pamatyti nupieštą rezultatą. Galima rasti ir piešimo planšečių su integruotu kompiuteriu. Jei anksčiau aptarti piešimo planšečių tipai privalo būti prijungti prie kompiuterio, kad veiktų, šio tipo planšetė turi integruotą kompiuterį. Tokios piešimo planšetės be galo praverčia keliaujant, kai su savimi negalite turėti kompiuterio, bet norite užsiimti kūryba. Tačiau, šios piešimo planšetės yra brangiausios iš visų tipų. Naudinga paminėti ir tai, kad šio tipo piešimo planšečių nerekomenduojama naudoti pradedantiesiems, kadangi, šios planšetės skiriasi savo dydžiu, galia ir kitomis ypatybėmis.
Svarbios ypatybės, į kurias naudinga atsižvelgti
Renkantis svarbus ne tik tipas, bet ir kiti aspektai, kurie lemia kaip patogiai ir efektyviai pavyks dirbti su piešimo planšete. Svarbus yra dydis. Nuo jo priklauso ne tik darbo patogumas, bet ir tai, kaip patogiai pavyks planšetę pasidėti ant darbo stalo. Jei darbo vietos turite mažai, nereikėtų rinktis pačio didžiausio modelio. Tam puikiai pasitarnaus ir kompaktiškas modelis, kuris neapkraus visos darbo vietos. Taip pat, renkantis būtina atsižvelgti ir į spaudimo lygį. Kuo jis didesnis, tuo geriau, kadangi, padės išgauti skirtingas linijas. Daug dėmesio reikėtų skirti ir programinei įrangai. Labai svarbu, kad piešimo planšetė būtų suderinama su jūsų kompiuterio operacine sistema. Jei kompiuteris naudoja Windows, praktiškai, visos planšetės bus tinkamos ir suderinamos. Jei esate Apple produkcijos naudotojas, pasirinkimą turėsite mažesnį. Atsako dažnis - dar vienas svarbus kriterijus. Jei piešiate itin greitai, tikrai prireiks didelį atsako dažnį turinčios planšetės. Tačiau, per didelis greitis gali sumažinti piešinio tikslumą. Galiausiai, turite nuspręsti ar jums reikalinga laidinė ar belaidė planšetė. Na, o čia viskas priklauso nuo jūsų poreikių bei norų.
Itin platų ir įvairų piešimo planšečių pasirinkimą rasite Varle.lt svetainėje. Čia visada žemos kainos!
01.7k -
Populiariausi žaidimai mobiliajame telefone
Pastaraisiais metais mobilieji žaidimai labai pasikeitė ir tapo dominuojančia jėga pasaulinėje žaidimų pramonėje. Kadangi išmanieji telefonai tampa vis galingesni ir prieinamesni, milijonai vartotojų visame pasaulyje pramogauja naudodamiesi mobiliaisiais įrenginiais. Mobiliųjų žaidimų bendruomenė yra įvairi ir dinamiška – nuo atsitiktinių žaidėjų iki atsidavusių entuziastų. Šiame straipsnyje gilinsimės į nuolat kintantį mobiliųjų žaidimų kraštovaizdį, tyrinėdami populiariausius žaidimus, kurie patraukė viso pasaulio žaidėjų dėmesį ir širdis.
League of Legends: Wild Rift
Mobiliojo e. sporto srityje League of Legends: Wild Rift užėmė svarbią nišą. Riot Games sukurtas Wild Rift į mobiliuosius įrenginius perkelia pamėgtą MOBA žaidimą League of Legends. Dėl supaprastinto valdymo ir trumpesnės rungtynių trukmės Wild Rift pritaikyta žaidėjams, kurie žaidžia keliaudami, tačiau nesumažina strateginio gilumo, dėl kurio jos kompiuterinis atitikmuo tapo pasauliniu fenomenu. Plius E. sportas ir lažybos gyvai suvaidino svarbų vaidmenį didinant League of Legends: Wild Rift populiarumą. Atsirado turnyrų ir varžybų lygų, pritraukiančių aukščiausio lygio žaidėjus ir entuziastingus žiūrovus.
Wild Rift mobiliojo esporto scena toliau auga, o komandos varžosi regioniniuose ir tarptautiniuose etapuose.
Clash of Clans
Clash of Clans yra vienas iš neblėstančių mobiliųjų žaidimų arenos milžinų. Šis Supercell sukurtas strateginis žaidimas nuo pat išleidimo 2012 m. nuolat užima pirmąsias vietas reitinguose. Žaidime Clash of Clans derinami išteklių valdymo, bazių kūrimo ir realaus laiko strategijos elementai, todėl žaidėjai gali dalyvauti epiniuose mūšiuose su kitais žaidėjais internete. Įtraukiantis daugelio žaidėjų režimas ir reguliarūs atnaujinimai palaiko aktyvią ir lojalią bendruomenę, todėl šis žaidimas tapo pagrindiniu mobiliųjų žaidimų pasaulyje.
PUBG Mobile
PlayerUnknown's Battlegrounds, geriau žinomas kaip PUBG, sukėlė revoliuciją „Battle Royale“ žanre ir perkėlė jį į mobiliąją platformą, išleisdamas PUBG Mobile. Korporacijos PUBG Corporation sukurtame žaidime 100 žaidėjų patenka į atokią salą, kurioje vyksta paskutinio išlikusio žaidėjo kautynės. Dėl realistiškos grafikos, įtraukiančio žaidimo ir nuolatinių atnaujinimų, kuriuose pristatomos naujos funkcijos, PUBG Mobile tapo pasauline sensacija, pritraukiančia milijonus žaidėjų, kurie savo mobiliuosiuose įrenginiuose siekia išgyvenimo ir pergalės azarto.
Among Us
2020 m. žaidimas Among Us tapo netikėtu hitu, sulaukusiu didžiulio populiarumo tarp mobiliųjų žaidėjų ir ne tik. Šiame daugelio žaidėjų vakarėlių žaidime, kurį sukūrė InnerSloth, žaidėjams tenka dirbti kartu kosminiame laive ir kartu bandyti atpažinti tarp jų esančius sukčius. Žaidimo populiarumas peržengė amžiaus grupių ribas, todėl jis tapo pagrindiniu žaidimu tiek laisvalaikio, tiek konkurencinių žaidimų ratuose.
Genshin Impact
Aukštos kokybės nemokamų mobiliųjų žaidimų populiarėjimo pavyzdys – Genshin Impact. Šį veiksmo vaidmenų žaidimą sukūrė miHoYo, jis pasižymi nuostabiais vaizdais, plačiu atviru pasauliu ir įtraukiančiu siužetu. Genshin Impact lyginamas su populiariais konsoliniais ir asmeninių kompiuterių žaidimais, o tai rodo didėjančias mobiliųjų žaidimų platformų galimybes. Jo vadinama „gacha“ sistema, skirta veikėjams įsigyti, ir reguliarūs turinio atnaujinimai nuolat įtraukia žaidėjus ir prisideda prie to, kad šis žaidimas yra vienas iš labiausiai aptarinėjamų mobiliųjų žaidimų.
Candy Crush Saga
Klasikinis mobiliųjų žaidimų žaidimas Candy Crush Saga išliko populiarus nuo pat savo pasirodymo 2012 m. Šio King sukurto „match-three“ galvosūkių žaidimo principas paprastas – sujunkite tos pačios spalvos saldainius, kad įveiktumėte lygius ir pereitumėte per saldainiais padengtą pasaulį.
Fortnite
Kompanija Epic Games savo itin sėkmingą „Battle Royale“ žaidimą Fortnite perkėlė į mobiliuosius įrenginius ir taip dar labiau išplėtė didžiulę žaidėjų bazę. Mobiliojoje versijoje išliko tas pats greitas žaidimo tempas, statymo mechanika ir nuolat besikeičiantys žaidimo įvykiai, kurie lėmė Fortnite sėkmę. Galimybė žaisti įvairiomis platformomis tarp mobiliųjų ir kitų žaidimų įrenginių sustiprino Fortnite pozicijas mobiliųjų žaidimų kraštovaizdyje, pritraukdama įvairią žaidėjų demografiją.
Pokemon GO
2016 m. pasaulį apskriejo žaidimas Pokemon GO, kuriame papildytosios realybės (AR) technologija buvo sujungta su mėgstama pokemonų frančize. Šis Niantic sukurtas mobilusis žaidimas skatina žaidėjus tyrinėti realųjį pasaulį ir ieškoti bei gaudyti pokemonus. Dėl socialinių ir lauko elementų Pokemon GO tapo kultūriniu reiškiniu, skatinančiu žaidėjų bendruomeniškumo jausmą. Reguliarūs atnaujinimai, specialūs renginiai ir bendradarbiavimas su kitomis frančizėmis išlaikė žaidimą šviežią ir aktualų.
Roblox
Roblox, trinantis riboms tarp žaidimų ir jo kūrimo, tapo reiškiniu tarp jaunesnės auditorijos. Ši platforma, sukurta Roblox Corporation, leidžia naudotojams kurti ir žaisti kitų sukurtus žaidimus. Turėdama daugybę naudotojų sukurto turinio – nuo paprastų kliūčių ruožų iki sudėtingų virtualių pasaulių – Roblox siūlo unikalią ir įtraukiančią žaidimų patirtį. Dėl socialinių funkcijų ir galimybės užsidirbti iš kūrinių ji tapo kūrybiškumo ir bendradarbiavimo centru.
Call of Duty: Mobile
Call of Duty: Mobile – tai kultinės Call of Duty frančizės žaidimas mobiliesiems įrenginiams, siūlantis į konsolę panašią žaidimų patirtį. Šioje pirmojo asmens šaudyklėje, kurią sukūrė TiMi Studios, Tencent Games dukterinė įmonė, siūlomi įvairūs žaidimo režimai, įskaitant populiarųjį „Battle Royale“ režimą. Žaidimo grafika, valdymas, klasikinių Call of Duty žemėlapių ir ginklų įtraukimas sulaukė tiek paprastų, tiek užkietėjusių žaidėjų pagyrų, o tai prisidėjo prie didelio žaidimo populiarumo.
8 Ball Pool
Miniclip žaidime 8 Ball Pool klasikinis biliardo žaidimas perkeliamas į mobiliąją platformą ir siūlomas paprastas, bet įtraukiantis daugelio žaidėjų žaidimas. Žaidėjai gali varžytis su draugais ar nepažįstamaisiais realiuoju laiku, demonstruodami savo įgūdžius virtualioje biliardo salėje. Dėl intuityvaus valdymo, tikroviškos fizikos ir progreso sistemos, leidžiančios žaidėjams uždirbti monetas ir tobulinti lazdas, 8 Ball Pool tapo pagrindiniu žaidimu tiems, kurie ieško konkurencingų ir linksmų žaidimų savo mobiliuosiuose įrenginiuose.
Subway Surfers
Kiloo ir SYBO Games sukurtas žaidimas Subway Surfers yra nesibaigiančių bėgimo žaidimų mobiliuosiuose įrenginiuose patrauklumo pavyzdys. Dėl paprasto valdymo perbraukiant, ryškios grafikos ir nesibaigiančių iššūkių Subway Surfers subūrė didžiulę žaidėjų bazę, kurią sudaro ir vaikai, ir suaugusieji.
Žaidimo ilgaamžiškumą ir nuolatinį populiarumą lėmė nuolatiniai atnaujinimai, pristatantys naujas vietas ir veikėjus. Subway Surfers rodo, kaip paprastas, bet įtraukiantis žaidimas gali pasiekti, kad mobilusis žaidimas susilauktų plataus auditorijos susidomėjimo.
Hearthstone
Blizzard Entertainment žaidimas Hearthstone sukėlė revoliuciją mobiliųjų kortų žaidimų žanre, perkeldamas Warcraft pasaulį į žaidėjų rankas. Sujungęs strategiją, kaladės formavimą ir gyvybingą fantazijų pasaulį, Hearthstone tapo pagrindiniu kolekcinių kortų žaidimų gerbėjų žaidimu. Jo prieinamumas mobiliuosiuose įrenginiuose leido žaidėjams įsitraukti į greitas rungtynes, eksperimentuoti su įvairiomis kaladėmis ir dalyvauti konkurenciniame žaidime. Reguliarūs papildymai ir atnaujinimai išlaikė žaidimą šviežią, užtikrindami, kad Hearthstone ir toliau išliktų populiariausiu žaidimu tiems, kurie ieško skaitmeninių kortų žaidimų savo mobiliuosiuose telefonuose.
Brawl Stars
Supercell, kūrėjas, sukūręs Clash of Clans, ir vėl pataikė į aukso viduriuką su Brawl Stars. Šis komandinis daugelio žaidėjų žaidimas sujungia šaudyklės ir MOBA elementus, todėl žaidėjai gali rinktis iš įvairių veikėjų, kurių kiekvienas turi unikalių gebėjimų. Nesvarbu, ar dalyvautumėte greitose 3 prieš 3, ar „Battle Royale“ režime, Brawl Stars užtikrina puikias ir jaudinančias rungtynes, todėl šis žaidimas tapo mobiliųjų žaidėjų hitu.
Geometry Dash
RobTop sukurta Geometry Dash užkariavo mobiliųjų žaidėjų širdis savo ritmingu žaidimu ir minimalistiniu dizainu. Žaidėjai keliauja per daugybę sudėtingų lygių su kliūtimis, sinchronizuojamų su puikiu garso takeliu. Žaidimo paprastumas ir aukštas sudėtingumo lygis sukuria patrauklią patirtį, kuri prikausto žaidėjus, nes jie stengiasi įveikti kiekvieną kliūtį. Geometry Dash yra įrodymas, kaip mobiliuosiuose žaidimuose galima sujungti muziką, vaizdus ir žaidimo procesą į vientisą ir įtraukiantį paketą.
01.7k
-
-
Šiame puslapyje naršo: 0 nariai
- Nėra registruotų narių peržiūrinčių šį forumą.