Peršokti į turinį
  • ŽAIDIMAI
  • , ŽAIDIMAI
  • ŽAIDIMAI

  • Strateginiai žaidimai internete: iššūkis protui ir kūrybiškumui

    Nors į vieną iš šiuolaikinių pramogų formų – kompiuterinius žaidimus – vis dar dažnai žiūrima per neigiamą prizmę – jie asocijuojami su nereikšmingu laiko leidimu, pasyviu laisvalaikiu ar socializavimosi stoka, tačiau yra priešingai – skaitmeninių technologijų laikais kompiuteriniai žaidimai tapo vienu iš pagrindinių elementų, lavinančių protą ir kūrybiškumą.

    Šiuolaikiniai strateginiai žaidimai yra ne tik priemonė, leidžianti atsipalaiduoti ir pamiršti kasdienį, dabar didžiosios visuomenės dalies patiriamą stresą, bet ir nauja proto lavinimo ir vaizduotės, kūrybiško išlaisvinimo forma. Įtraukiantys strateginiai žaidimai ugdo kantrybę, problemų sprendimą, didina atsakomybės jausmą užbaigti užduotis iki galo.

    Reikalaudami greitos reakcijos jie prisideda ir prie greito sprendimų priėmimo tobulinimo. Strateginiai žaidimai, nepriklausomai nuo jų tikslo ar vizualinių elementų, reikalauja loginio mąstymo, taip priverčiant kiekvieną žaidėją atskleisti savo intelektinius gebėjimus.

    Strateginiai žaidimai internete

    Strateginių žaidimų įvairovė internete beribė. Nuo ištisų civilizacijų sukūrimo ir jų valdymo iki klasikinių, visiems gerai pažįstamų žaidimų – tokių kaip šachmatai ar šaškės – internetinių versijų. Strateginių žaidimų esmė – rasti ir priimti geriausią sprendimą, kuris nulems žaidimo baigtį – prives žaidėją prie pergalės. Vieni žaidimai reikalauja grandinės sprendimų, kurie priklausomi vienas nuo kito ir žaidimo baigtis gali turėti keletą scenarijų, o pati žaidimo eiga yra tarsi procesas, kitur – vos vienas sprendimas gali nuvesti žaidėją tiesiai į pergalę.

    Strateginiai kortų žaidimai

    Mėgstantiems strateginius kortų žaidimus internete, rinktis tikrai yra iš ko. Šie žaidimai pasiekiami tiek kazino internetu, tiek ir kitose erdvėse, kur galima žaisti „Solitaire“, „FreeCell“ bei kitus panašius žaidimus. Vieni žaidimai sukurti žaisti individualiai – veiksmas įprastai vyksta prieš kompiuterį, tačiau yra ir tokių kortų žaidimų, kuriuose galima žaisti ir su gyvais priešininkais.

    Kalbant apie strateginius kortų žaidimus, būtina išskirti vieną populiariausių pasirinkimų – „Hearthstone“. Nors žaidimo esmė paprasta – priešininko gyvybes sumažinti iki nulio, tačiau tam pasiekti reikia daug išmanymo ir loginio mąstymo. Kiekvienas žaidėjas žaidimo pradžioje gauna po 30 skirtingų kortų, kurių kiekviena turi savo reikšmę, paskirtį ir galingumą (kortos yra skirstomos į tarnus, burtų kortas, ginklų kortas bei herojų kortas), kurias naudojant kuriama strategija kaip nuginkluoti ir įveikti priešą.

    „Hearthstone“ reikalauja gerų planavimo įgūdžių, aiškios loginės sekos – svarbu įvertinti, kurią kortą ir kuriuo metu panaudoti geriausia. Kadangi mačo metu nėra aišku, koks bus priešininko atsakas, svarbu greitai reaguoti, todėl žaidimas gerina reakciją ir sprendimų priėmimą.

    Taip pat žaidėjui tokiais atvejais žūtbūt reikalingas ir kūrybiškumas – svarbu greitai sugalvoti, kaip panaudoti turimas kortas, kaip būtų galima išvengti galimų atakų ar kaip sukurti naujas priešui įveikti. Kadangi žaidžiama su realiu priešininku, čia taip pat yra galimybė bendrauti su žmonėmis, susitikti su jais turnyruose ar planuoti dvikovas.

    Strateginiai civilizacijos kūrimo ir valdymo žaidimai

    Populiariausias strateginių žaidimų formatas – tai civilizacijų ar kitų aplinkų kūrimas ir jų valdymas. Žaidėjui dažniausiai iškeliamas tikslas sukurti bendruomenę, ją valdyti bei plėsti, tuo pat metu stengiantis užkirsti kelią pavojams – resursų išsekimui ar priešų puolimui.

    Vienas populiariausių strateginių žaidimų, paremtų ištisos civilizacijos sukūrimu, valdymu ir valdžios išlaikymu yra „Clash of Clans“. Žaidimo esmė – sukurti savo civilizaciją (kaimą), ją išlaikyti, stiprinti, formuoti ir treniruoti kariuomenę, kuri žaidėjui padės apsiginti nuo priešų arba plėsti savo teritorijas. Be viso šio proceso žaidėjas taip pat turi valdyti gaunamus resursus – rinkti elementus (žaidime – tai auksas ir specialus eliksyras), kurių pagalba procesai vyks greičiau ir efektyviau.

    Kadangi „Clash of Clans“ paremtas gyvo žaidimo principu (kartu su jumis žaidžia kiti realūs žmonės, kurie lygiai taip pat kaip jūs kuria ir vysto savo civilizaciją), jo eiga nenuspėjama. Žaidėjas negali žinot, kada jį gali pulti priešas ir kokią strategiją jis naudos, todėl norint išlaikyti savo pozicijas, privalu reaguoti greitai, priimti logika paremtus sprendimus ir įvertinti visus galimus scenarijus žaidimo baigčiai.

    Žaidimas taip pat stipriai prisideda prie socializacijos – žaidėjai jame gali varžytis tarpusavyje, bendrauti, suvienyti savo jėgas prieš bendrus priešus, o tai skatina bendrumo jausmą ir leidžia užmegzti naujus ryšius su kitais dalyviais.

    Iššūkis intelektui ir kūrybiškumui – naudingos savybės, įgyjamos žaidžiant

    Kadangi strateginiai internetiniai žaidimai reikalauja daug ir staigaus loginio mąstymo, greito sprendimų priėmimo ir prisitaikymo prie besikeičiančių aplinkybių, šias savybes lavinantys žaidėjai jas gali panaudoti ir realiam gyvenime.

    Žaidimuose metamas iššūkis intelektui, tad gerėja kritinis mąstymas, kurio dažnai prireikia darbe ar asmeninėse gyvenimiškose situacijose. Žaidėjai, prisiimantys rizikas internetiniame žaidime, vėliau vis mažiau bijo rizikuoti ir realybėje. Taip pat žaidimai priverčia apmąstyti ir kelis ėjimus į priekį, tad realybėje žaidėjams tampa aiškiau, kaip galima patogiau susidėlioti prioritetus ar numatyti kelis veiksmus ir jų įtaką tolimesniems žingsniams.

    Internete žaidžiant su priešininkais nestinga ir konkurencijos, todėl žaidėjai linkę save labiau pažinti tokiose situacijose, išsiaiškinti, kaip jie reaguoja į nesėkmes ar laimėjimus. Taip pat konkurencija didina motyvaciją siekti savo tikslų, susidėlioti aiškų kelią juos įgyvendinti.

    Nenuspėjami posūkiai ar iššūkiai skatina žaidėjus susikoncentruoti, tad taip lavinamas dėmesys detalėms. Laikui bėgant žaidėjas pastebi net ir menkiausius situacijos pokyčius. Skirtingi iššūkiai žaidimo metu įpareigoja žaidėją sekti kelis dalykus vienu metu, todėl tai padeda paskirstyti dėmesį tarp skirtingų užduočių, o tai smarkiai pasitarnauja darbo aplinkoje. Skirtingų žaidimų taisyklių įsiminimas taip pat lavina darbinę žmogaus atmintį ir dėmesio kontrolę, gerėja gebėjimas pritaikyti skirtingus, reikiamus elementus konkretiems veiksmams ir situacijoms.


    Narių atsiliepimai

    Recommended Comments

    Šiuo metu komentarų nėra.



    Svečias
    Ši naujiena yra užrakinta.

  • Šiame puslapyje naršo:   0 nariai

    • Nėra registruotų narių peržiūrinčių šį forumą.

Skelbimai



×
×
  • Sukurti naują...