Kokius kriterijus turi atitikti televizorius, kad pilnai išnaudotų naujųjų PlayStation 5 ar Xbox Series X konsolių galimybes? Diskusijos vyksta šioje temoje.
Visą televizorių gidą galite rasti čia.
Norėdami padėti atsakyti į šį klausimą Bigbox.lt parengė šį TV gidą.
Šiame gide apžvelgiamos temos:
* Televizorių, skirtų PS5 ir Xbox Series X pasirinkimo kriterijai
* PlayStation 5 audio ir video technologijos
* Xbox Series X audio ir video technologijos
* Išvados dėl reikalavimų PlayStation 5 ir Xbox Series X televizoriams
* Televizorių specifikacijų lentelė
* 49'' 4K televizoriai
* 55'' 4K televizoriai
* 65'' 4K televizoriai
* 75'' 4K televizoriai
* 85'' 4K televizoriai
* 8K televizoriai
* LED televizoriai
* OLED televizoriai
* QLED televizoriai
* LED NanoCell televizoriai
* Televizoriai prieš monitorius
Televizorius, skirtas žaidimams su PS5 arba Xbox Series X turėtų atitikti šiuos kriterijus:
1. HDMI 2.1
Televizorius turi turėti bent vieną HDMI 2.1 jungtį, kuri palaiko nesuspaustą 4K@120Hz bei 8K@60Hz video srautą. Kadangi PlayStation 5 ir Xbox Series X konsolės turi HDMI 2.1 jungtį, norint maksimaliai išnaudoti šių konsolių žaidimų galimybes, jas reikėtų jungti prie HDMI 2.1 palaikančio televizoriaus.
2. VRR (Variable Refresh Rate)
VRR technologija užtikrina, kad keičiantis konsolės perduodamam ekrano atnaujinimo dažniui (refresh rate), jis sinchronizuosis su televizoriaus atnaujinimo dažniu. VRR užtikrina, kad televizorius veikia ne visą laiką vienodu dažniu (pavyzdžiui 60Hz, 100Hz ar 120 Hz), o jo dažnis gali keistis priklausomai nuo prijungto įrenginio.
Yra trys VRR standartai:
A. HDMI VRR (HDMI 2.1 standarte aprašyta specifikacija).
B. Nvidia G-Sync (Nvidia VRR technologija)
C. AMD FreeSync (AMD VRR technologija).
3. ALLM (Automatic Low Latency Mode)
ALLM technologija užtikrina, kad įjungus žaidimų konsolę, televizorius automatiškai persijungtų į žaidimų režimą (game mode) – kuris įjungia mažesnį įvesties vėlavimą (input lag), kad žaidimo veiksmai būtų greičiau atvaizduojami televizoriaus ekrane.
4. HDR (High Dynamic Range).
HDR užtikrina didesnį skirtumą tarp tamsių ir šviesių vaizdo zonų – taip sukuriamas didesnis vaizdo kontrastas. Pagal HDR10 standartą pateikiami statiniai metaduomenys visai video medžiagai (pvz. filmui), ir viso filmo metu naudojami tie patys metaduomenys šviesumui ir tamsumui nustatyti. Patobulinti standartai (Dynamic HDR) gali pateikti dinaminius ryškumo metaduomenis kiekvienai scenai arba kiekvienam kadrui, todėl šviesumas ir tamsumas reguliuojamas kiekvienai scenai ar kadrui dinamiškai.
Dynamic HDR standarto šiuo metu yra 3 variantai:
A. HDR10+ (ST.2094-40), vystomas įmonių Samsung ir Panasonic
B. Dolby Vision (ST.2094-10)
C. Advanced HDR by Technicolor
5. 4K@120Hz arba 8K@30/60Hz
PlayStation 5 ir Xbox Series X gamintojai plačiai reklamuoja šių konsolių naujas galimybes palaikyti aukštos raiškos ir didelio dažnio video srautą naujai išleidžiamuose ir atnaujintuose žaidimuose. Todėl perkant televizorių, skirtą jungti prie naujųjų konsolių, svarbu išsirinkti bent 4K (3840x2160) rezoliuciją su 120Hz dažniu palaikantį modelį.
Naujosios konsolės labiau orientuotos į 4K@120Hz žaidimus, tačiau skelbiama, kad bus palaikoma ir 8K (7680x4320) rezoliucija. Sunku pasakyti kokį dažnį 8K žaidimai sugebės palaikyti - 30Hz ar 60Hz ir kokia bus žaidimo kokybė su 30Hz ekrano dažniu. Tačiau jau yra paskelbta keletas 8K žaidimų, todėl jei norite ateityje turėti galimybę žaisti 8K žaidimus - reikia rinktis iš 8K TV modelių.
6. eARC audio
Prijungus konsolę prie televizoriaus turi būti užtikrintas kuo mažesnis video/audio atsilikimas – dėl to naujosios žaidimų konsolės tikriausiai perduos nesuspaustus audio duomenis . O kad šie duomenys būtų priimti televizoriuje ir perduoti į garso sistemą (pvz. "saundbar") - reikia, kad televizorius palaikytų eARC audio galimybę.
Visą televizorių gidą galite rasti čia.
Papildomi žaidimų TV pasirinkimo kriterijai:
7. Įvesties vėlavimas (Input lag)
Žaidimų entuziastams svarbus įvesties vėlavimas, matuojamas milisekundėm (ms). Televizoriuje reikėtų siekti, kad jis būtų kuo mažesnis, kad jūsų veiksmai kuo mažiau vėluotų ekrane.
8. Ekrano įstrižainė
Ekrano įstrižainė - svarbus kriterijus perkant bet kokį televizorių - jį reikia rinktis tiek atsižvelgiant į kainą (didesni televizoriai kainuoja brangiau), tiek į kambario dydį arba atstumą, kuriuo dažniausiai sėdėsite prieš televizorių. Mūsų rekomendacijas dėl ekrano dydžio apskaičiavimo galite rasti paskaitę
.
9. Ekrano šviesumas / ryškumas
Įvairios televizorių gamybos technologijos leidžia išgauti skirtingo šviesumo ir ryškumo ekranus. LED, OLED, QLED, NanoCell technologijos skirtingais būdais padeda išgauti tiek didesnį šviesos - tamsos kontrastą, tiek ryškesnes spalvas. Todėl pasirenkant modelį verta atkreipti dėmesį į TV technologiją.
10. Kaina
Kaina - svarbu tiek žiūrint kokią sumą galite skirti perkamam naujam televizoriui, tiek siekiant nepermokėti už konkretų modelį - BIGBOX.LT el. parduotuvėje stengiamės palaikyti vienas mažiausių kainų rinkoje. Be to, akcijų ir švenčių progomis galite gauti papildomų nuolaidų bei dovanų - todėl verta užsiprenumeruoti ir sekti akcijas mūsų naujienlaiškyje.
Xbox Series X audio ir video technologijos:
Microsof Xbox One konsolėse eksperimentavo su dviem audio formatais: Dolby Atmos ir DTS:X. Naujosiose Xbox Series X|S konsolėse Microsoft taip pat įdiegė Dolby Atmos palaikymą.
Be to, Dolby 2020 rugsėjo 11 d. paskelbė, kad Xbox Series X ir Xbox Series S konsolės palaikys Dolby Vision HDR technologiją (palaikymas bus įdiegtas 2021 metais). Taigi, jau žinoma, kad Xbox Series X|S savininkai galės mėgautis Dolby Atmos 3D audio garsu (nuo konsolių pardavimo pradžios) ir Dolby Vision HDR - Dynamic HDR technologija (nuo 2021 m.), leidžiančia pasiekti iki 40 kartų didesnį šviesumą, iki 10 kartų didesnį tamsumą bei iki 12 bitų spalvų gylį.
Be to atrodo (dar reikia sulaukti oficialaus pranešimo), kad Xbox Series X konsolės palaikys Dynamic HDR standartą HDR10+.
Dviejų populiariausių Dynamic HDR standartų (Dolby Vision HDR ir HDR10+) palaikymas daro šią konsolę labai plačiai suderinamą su visų pagrindinių televizorių gamintojų (LG, Samsung, Sony) televizoriais.
PlayStation 5 audio ir video technologijos:
Tuo tarpu Sony naujose PlayStation 5 konsolėse atsisakė Dolby Atmos ir DTS:X audio technologijų, ir naudos savo sukurtą 3D audio Tempest Engine technologiją. Išleidžiant PS5 konsoles Sony Tempest Engine audio technologija bus suderinama su visomis ausinėmis, tačiau ateityje Sony planuoja išplėsti šios audio technologijos palaikymą ir televizoriuose.
O dėl PlayStation 5 palaikomų HDR technologijų - jokių oficialių pranešimų dar nėra paskelbta, todėl nėra aiškus šios konsolės suderinamumas su televizorių palaikomomis Dynamic HDR technologijomis.
Išvados dėl reikalavimų PlayStation 5 ir Xbox Series X televizoriams:
Taigi, ieškome televizorių, kurie turėtų tokias specifikacijas:
Televizoriai PlayStation 5 konsolėms:
+HDMI 2.1 jungtis
+VRR (HDMI VRR / G-Sync / FreeSync)
+ALLM
+4K@120Hz / 8K@30-60Hz
+Dynamic HDR (HDR10+ / Dolby Vision / Advances HDR by Technicolor)(Dar nėra aiški PS5 palaikoma HDR technologija)
+eARC audio
+(dar nėra televizorių, palaikančių 3D audio Tempest Engine audio, tam skirtos tik ausinės, tačiau ateityje Sony planuoja išplėsti 3D audio Tempest Engine palaikymą į visus televizorius ir kitą audio techniką).
Televizoriai Xbox Series X konsolėms:
+HDMI 2.1 jungtis
+VRR (HDMI VRR / G-Sync / FreeSync)
+ALLM
+4K@120Hz / 8K@30-60Hz
+Dynamic HDR - Dolby Vision HDR arba HDR10+
+eARC audio
+Dolby Atmos audio
Redaguota , nario kesh
-
1
Recommended Comments
Prisijungti prie diskusijos
Palikti atsakymą galite iš karto, o užsiregistruoti vėliau. Jeigu jau turite paskyrą mūsų forume, Prisijunkite.